لوگو دکتر جهانگیر قربانی
Search
Close this search box.
فوق تخصص گوش در تهران

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی، پزشکی بسیار آموزش دیده است که با درمان انواع مسائل پزشکی مرتبط با سر و گردن از جمله عفونت، درد، تومور ها، تروماهای صورت عمل بینی سروکار دارد. برای آشنایی بیشتر با بهترین متخصص گوش و حلق و بینی تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

متخصص گوش و بینی

معرفی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

بهترین-متخصص-گوش-و-حلق-و-بینی

رزومه دکتر جهانگیر قربانی

 • جراحی بینی، سینوس و قاعده جمجمه
 • قبولی در آزمون سراسری و ورود به دانشگاه علوم پزشکی تهران در سال ۱۳۶۹
 • نفر اول امتحان پره اینترنی سال ۱۳۷۵
 • شاگرد اول فارغ التحصیلان ورودی سال ۱۳۶۹ دانشگاه علوم پزشکی تهران

درک نقش متخصص گوش و حلق و بینی

متخصصان گوش، حلق و بینی، متخصصان پزشکی هستند که در تشخیص و درمان اختلالات مربوط به ناحیه سر و گردن تخصص دارند. تخصص آنها شامل طیف وسیعی از شرایط، از جمله موارد زیر است:

 • کاهش شنوایی و اختلال
 • سینوزیت و احتقان بینی
 • لوزه و عفونت های گلو
 • اختلالات تعادل
 • مشکلات صدا و بلع
 • عمل بینی

آنچه بهترین متخصص گوش و حلق و بینی انجام می دهد.

به طور خلاصه به برخی از شرایطی که گوش و حلق و بینی مدیریت می کنند نگاهی بیندازیم:

 • مشکلات گوش عبارت اند از کاهش شنوایی، تعادل ضعیف، تجمع جرم گوش، پارگی پرده گوش، عفونت گوش و زنگ زدن مداوم در گوش است.
 • مشکلات بینی و و دهان گوش و حلق و بینی مانند تب و آلرژی، گرفتگی دائمی بینی، مشکلات سینوسی، خشکی دهان و زخم های دهان، انحراف تیغه بینی و پولیپ بینی را درمان می کند.
 • شرایط گلو، گوش و حلق و بینی علاوه بر مدیریت گلو درد، بیماری رفلاکس اسید، مشکلات بلع، تورم نای و مشکلات گفتاری را درمان می کند.
00:37
truncate dir-rtl

دکتر جهانگیر قربانی در هجدهمین کنگره بین‌المللی گوش و حلق و بینی

بهترین متخصص گوش، حلق و بینی در چه زمینه هایی تخصص دارد؟

 • راینولوژی

این تخصص به بخش جراحی بینی و سینوس های صورت و اندوسکوپی تقسیم بندی می شود.

 • اتولوژی

این بخش شامل جراحی گوش و تعادل می باشد.

 • لارنگولوژی

این بخش شامل ضایعات مخاطی حنجره و جراحی حنجره می شود.

 • جراحی سرو گردن

این بخش شامل تورمورهای سر و گردن می شود.

 • اطفال

تخصص این بخش شامل بیماری های گوش حلق و بینی کودکان می باشد.

 • جراحی پلاستیک صورت

این بخش شامل جراحی زیبایی صورت و پلاستیک صورت می شود.

 • ایمونولوژی و آلرژی

این بخش شامل مسایل آلرژیک می شود و آلرژی های سرو گردن در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد.

درمان آسم کودکان نیز در این بخش قرار می‌گیرد.

نحوه انتخاب بهترین متخصص گوش و حلق و بینی

چندین فاکتور وجود دارد که باید هنگام انتخاب گوش و حلق و بینی در نظر بگیرید. در این جا به 7 نکته برای انتخاب پزشک آورده ایم:

 1. صلاحیت ها مهم هستند: مدارک مورد نیاز

هنگام جستجوی خود برای یافتن بهترین متخصص گوش و حلق و بینی، مدارک باید در صدر لیست شما قرار گیرد. به دنبال پزشکانی باشید که دارای تخصص در زمینه گوش و حلق و بینی هستند. مدرک تخصصی نشان می دهد که متخصص آموزش و آزمایشات سختی را برای اطمینان از صلاحیت در این زمینه گذرانده است.

علاوه بر این، سوابق تحصیلی آنها، وابستگی به مؤسسات پزشکی معتبر و هر گونه آموزش تخصصی یا فلوشیپی را که ممکن است گذرانده باشند را در نظر بگیرید. تعهد به آموزش مداوم و آگاهی از آخرین پیشرفت ها در پزشکی گوش و حلق و بینی، نشانه یک متخصص عالی است.

 1. تجربه و تخصص

فراتر از مدارک، تجربه نقش محوری در انتخاب متخصص گوش و حلق و بینی مناسب برای نیازهای شما دارد. به دنبال پزشکانی باشید که در تشخیص و درمان شرایطی مشابه وضعیت شما سابقه درخشانی داشته باشند. متخصصی که با موارد متفاوتی روبرو بوده است، برای رسیدگی موثر به مشکلات پیچیده مجهزتر است.

علاوه بر این، به زمینه های تخصصی آنها در حوزه پزشکی گوش و حلق و بینی توجه کنید. انتخاب یک متخصص که تخصص او با وضعیت شما مطابقت داشته باشد، به طور قابل توجهی بر کیفیت مراقبتی که دریافت می کنید، تأثیر می گذارد.

 1. بررسی های همکاران و بیماران

در عصر دیجیتال، بررسی های همکاران و بیماران بینش ارزشمندی در مورد کیفیت ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ارائه می دهد. وب سایت ها و پلتفرم های اختصاصی به بررسی های مراقبت های بهداشتی به بیماران این امکان را می دهد که تجربیات خود را به اشتراک بگذارند و در مورد مراقبتی که دریافت کرده اند بازخورد ارائه دهند.

در حالی که بررسی های آنلاین می توانند آموزنده باشند، با درایت به آنها نزدیک شوید. به دنبال الگوهایی در بازخورد باشید و به نظرات مثبت و منفی توجه کنید. به خاطر داشته باشید که یک بررسی منفی در میان انبوهی از نظرات مثبت، ممکن است نشان دهنده صلاحیت کلی متخصص نباشد.

بهترین متخصص گوش و بینی
 1. پذیرش فناوری

حوزه پزشکی گوش و حلق و بینی به لطف پیشرفت های فناوری و نوآوری های پزشکی به طور مداوم در حال تکامل است. هنگام ارزیابی متخصصان گوش و حلق و بینی، در مورد فناوری و روش های درمانی که در مطب خود به کار میبرند، سوال کنید.

از تکنیک های جراحی کم تهاجمی گرفته تا ابزارهای تشخیصی پیشرفته مانند آندوسکوپ و فناوری تصویربرداری، تجهیزات پیشرفته می تواند دقت و اثربخشی درمان را افزایش دهد. یک متخصص را انتخاب کنید که پذیرای نوآوری باشد و آخرین پیشرفت ها را در مطب خود به کار گیرد.

ویژگی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی چیست؟

بهترین متخصص گوش و حلق و بینی باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 1. تجربه

تجربه در هر زمینه پزشک بسیار مهم است. به دنبال متخصص گوش و حلق و بینی باشید که چندین سال است تمرین می کند و طیف وسیعی از بیماری ها را درمان کرده است.

 1. مهارت ارتباطی خوب

بهترین متخصص این حوزه به طور موثر با بیماران ارتباط برقرار می کند و مفاهیم پیچیده پزشکی را به شیوه ای واضح و قابل درک توضیح می دهد. همچنین آن ها باید با دقت به نگرانی های بیماران گوش دهند و با حوصله به سوالات پاسخ دهند.

 1. شفقت و همدلی

بهترین متخصص این حوزه درک می کند که بیماران ممکن است در مورد وضعیت خود مضطرب یا نگران باشند. آن ها باید نسبت به احساسات بیمار خود همدلی نشان دهند و در طول فرایند درمان از آنها حمایت کنند.

بهترین متخصص گوش و بینی
 1. دانش به روز

پزشکی به طور مداوم در حال پیشرفت است، بنابراین برای یک متخصص گوش و حلق و بینی مهم است که از آخرین پیشرفتها در زمینه خود مطلع باشد. به دنبال شخصی باشید که به طور منظم در کنفرانس ها شرکت می کند و به دنبال ارتقاء سطح علمی خود است.

 1. رویکرد جامع

بهترین متخصصین گوش و حلق و بینی با در نظر گرفتن تمام جنبه های سلامتی بیمار هنگام تشخیص و درمان شرایط، رویکردی جامع به مراقبت از بیمار دارند. آن ها باید در صورت لزوم برای ارائه مراقبت جامع با سایر متخصصان همکاری نزدیک داشته باشند.

 1. مهارت های جراحی قوی

متخصصان گوش و حلق و بینی اغلب عمل های جراحی مربوط به گوش، بینی، گلو، سر و گردن را انجام می دهند. یافتن متخصصی که مهارت های جراحی عالی و تجربه انجام جراحی های مختلف گوش و حلق و بینی داشته باشد، بسیار مهم است.

به یاد داشته باشید که پیدا کردن بهترین متخصص این حوزه ممکن است به نیاز ها یا شرایط خاص شما نیز بستگی داشته باشد. مشاوره با پزشک به شما کمک می کند تا مناسب ترین متخصص را برای نیاز های فردی خود پیدا کنید.

نتیجه گیری

انتخاب بهترین متخصص گوش، حلق و بینی مستلزم بررسی دقیق عوامل مختلف است. از صلاحیت ها و تجربه گرفته تا مهارت های ارتباطی و مراقبت بیمار محور، یافتن متخصص گوش و حلق و بینی مناسب مستلزم فرآیند ارزیابی جامع است.

با اولویت دادن به مدارک، جستجوی تجربه و تخصص، برقراری ارتباط باز، بهره مندی از قدرت بازخورد، پذیرش همکاری و همگام شدن با پیشرفت های فناوری، می توانید با اطمینان در مسیر مراقبت بهینه گوش و حلق و بینی قدم بردارید.

سوالات متداول

چگونه می توان گوش و حلق و بینی سالم داشته باشم؟

وزن بدن سالم را حفظ کنید. حتما سعی کنید سیگار را ترک کنید.

ویژگی های یک پزشک خوب گوش و حلق و بینی چیست؟

مهارت های شنیداری تخصصی و توانایی کار موثر با افرادی که مشکلات ارتباطی دارند.

متخصصان گوش و حلق و بینی چه نوع بیماری هایی را درمان می کنند؟

متخصصان گوش و حلق و بینی طیف وسیعی از شرایط را درمان می کنند، از جمله عفونت گوش، سینوزیت، لوزه، اختلالات صدا و اختلالات بلع.

از کجا بفهمم که نیاز به مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی دارم؟

در صورتی که علائم مداوم یا شدید مربوط به گوش، بینی، گلو یا ناحیه سر و گردن مانند کاهش شنوایی، درد مزمن سینوسی، مشکل در بلع یا گرفتگی مداوم صدا را تجربه می کنید، باید به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

در اولین ویزیت با متخصص گوش و حلق و بینی چه انتظاری باید داشته باشم؟

در اولین ویزیت، متخصص گوش و حلق و بینی سابقه پزشکی شما را بررسی می کند، یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و ممکن است برای تشخیص دقیق، آزمایش های تشخیصی مانند اسکن تصویربرداری یا تست شنوایی را تجویز کند.

یک پاسخ
 1. سلام دکتر ببخشید من تنگی نفس داشتم ولی الان خوب شدم من میخواستم در دانشگاه افسری سبت نام کنم گفتن تنگی نفس داری نمی تونی ولی من سابقه اش رو داشتم آیا راهی است که من به تونم در دانشگاه افسری سبت نام کنم آیا راهی برای درمان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط