جوش داخل بینی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 9 میانگین: 1.2]

جوش داخل بینی

آیا جوش داخل بینی خطرناک است؟

روش درمان جوش چرکی داخل بینی چگونه است؟

چرا در صورت درمان نشدن این عارضه حتما باید به پزشک معالج مراجعه نمود؟

در این مقاله به توضیح مفصل و جامع پیرامون جوش داخل بینی یا کورک درون بینی پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس بهتر است که با ما همراه باشید.

جوش داخل بینی یا کورک عارضه ای دردناک است که به صورت توده قرمز شروع می شود و مملو از چرک و ترشحات آلوده می باشد این اتفاق باعث می شود که گلبول های سفید خون برای مبارزه با عفونت هجوم بیاورند. از این عارضه آبسه نیز یاد می کنند.

جوش-داخل-بینی

علائم جوش داخل بینی

درد فزاینده و مداوم

حساسیت شدید به فشار

احساس کشش در نوک بینی

قرمزشدگی و تورم در نوک بینی و پره های بینی و لب فوقانی

رخداد تب به ندرت

شایان ذکر است که بگوییم علت این عفونت استافیلوکوکی اورئوس است که از فولیکول های موی دهلیز بینی یا لب فوقانی (اغلب نزدیک به نوک بینی) منشا می گیرد. بیماری همواره به پوست محدود است و هرگز مخاط را گرفتار نمی کند. اما اگر آکنه همراه با کورک رخ دهد باعث مسدود شدن منافذ باز خواهد شد در نتیجه بسیار خطرناک تر از یک جوش ساده خواهد بود.

تشخیص جوش داخل بینی

بیمار با مراجعه به یک متخصص گوش و حلق و بینی اقدام به آزمودن زاویه داخلی چشم به لحاظ حساسیت به لمس، صورت می گیرد.

درمان جوش داخل بینی

متخصص گوش و حلق و بینی ابتدا با بررسی نوع جوش و میزان بزرگی آن برخی داروها و پمادهایی را جهت استعمال در بینی تجویز می کند که باید طبق دستورالعمل مصرف شود.

دستکاری در بینی ممنوع است. اگر ظن به این وجود دارد که یه کورک در حال تشکیل است، دوز بالای مصرف قرص ها از جمله آنتی بیوتیک های خوراکی یا تزریقی استفاده شود. بهتر است که مصرف را تا چند روز برای فروکش کردن علائم استفاده شود، گفته می شود که آن ها نباید خیلی زود قطع یا با دوز کم استفاده کرد. اگر عفونت در گوش یا در بینی شدید باشد، بیمار باید بستری شود و آنتی بیوتیک داخل وریدی و مایع دریافت کند.

اگر حساسیت به لمس زاویه داخلی چشم و یا بینی وجود داشته باشد لیگاسیون شریان و ورید صورتی لازم خواهد بود.

چکیده مطلب

کورک در هر جایی از بدن ایجاد می شود که رایج ترین قسمت هایی که رخ می دهد، عبارتند از: پشت، باسن، ران ها، صورت، شانه ها، زیر بغل، گردن و… می باشد. اغلب در مناطق موداریی که با عرق بدن ترکیب شده باشد. اما کورک داخل بینی و داخل گوش به علت ایجاد در زیر پوست، دردناک و خطرناک است. اگه فورا چرک و مایع تجمع یافته در زیر کورک تخلیه نشود باعث ایجاد عوارض جانبی حادی خواهد شد.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

برخی خدمات دکتر جهانگیر قربانی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی عبارتنداز:

جراحی زیبایی بینی

درمان خرخر

درمان سینوزیت

و…

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی