جدیدترین روش درمان سینوزیت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

جدیدترین روش درمان سینوزیت

آیا شما هم از بیماری سینوزیت رنج می برید؟آیا قصد درمان بیماری سینوزیت را دارید؟

با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا با جدیدترین روش درمان سینوزیت آشنا شوید.

سینوزیت چیست؟

هر فردی 4 جفت یا به تعداد 8 تا حفره به نام سینوس در سر و صورت خود دارد و اگر این سینوس ها دچار عفونت و چرک شوند سینوزیت اتفاق می افتد. همه انسان ها در دستگاه تنفسی خود مژک های بسیار ریزی دارند که کار این مژک ها این است که ویروس، گرد و غبار و آلودگی و ترشحات را از دستگاه تنفسی به سمت حلق و بینی هدایت کند.اگر عملکرد این مژک ها دچار مشکل شود، احتمال این که فرد به بیماری سینوزیت مبتلا شود افزایش می یابد.

حفره های سینوس در کجا قرار دارند؟

این حفره ها در سمت راست و چپ گونه ها، و یک جفت از آن مابین بینی و چشم قرار دارد که این حفره ها تا سن 18 سالگی رشد می کنند.یک جفت آن در پیشانی می باشد که پس از سن 7 سالگی بوجود می آید.یک جفت آن پشت چشم و زیر مغز قرار دارد و تمامی آن ها از مسیرهایی به بینی راه دارند تا ترشحات از طریق بینی یا حلق دفع شود.اگر داخل این حفره ها پر شود سینوزیت اتفاق می افتد.

جدیدترین روش درمان سینوزیت
جدیدترین روش درمان سینوزیت

علائم بیماری سینوزیت

  • سیگار کشیدن
  • مشروبات الکلی
  • شیرجه زدن ناگهانی در آب های آلوده
  • نگهداری حیوانات خانگی
  • در معرض هوای سرد قرار دادن حفره ها

 جدیدترین روش درمان بیماری سینوزیت

سینوزیت معمولا به خودی خود بهبود می یابد.اگر بیماری شدید باشد حداکثر تا 3 هفته و اگر مزمن باشد تا 8 هفته بهبودی حاصل می شود.اگر فرد در این مدت بهبود نیابد و دچار تب شدید یا تغییر رنگ چشم شود، حتما باید به پزشک مراجعه کند.پزشک معمولا با تجویز آنتی بیوتیک و آنتی هیستامین به بهتر شدن شرایط بیماری فرد کمک می کند.بیماران می توانند از بخور با ترکیب آویشن یامریم گلی استفاده کنند.بهتر است بیماران هوا را مرطوب کنند تا مخاط آن ها مرطوب شود تا ترشحات مخاط به آسانی دفع شود.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

شما هم برای درمان بیماری سینوزیت خود می توانید به بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در این زمینه، دکترجهانگیر قربانی مراجعه فرمایید.

عده ای از بیماران به دلیل این که انحراف تیغه بینی آن ها، راه حفره ها به بینی آن ها را بسته است و امکان دفع چرک وجود ندارد که در این صورت به آن ها انجام عمل آندوسکوپ سینوس توصیه می شود.پزشک با باز کردن مسیر بینی به حفره ها، چرک های بینی را تخلیه می کند و همچنین عامل مسدود کننده آن را از بین می برد.افرادی که انحراف تیغه بینی ندارند اما مدت زمان طولانی دارای بیماری سینوزیت می باشند باید عوامل ایجاد کننده این بیماری را شناسایی کرده و از خود دور کنند.

نوشیدن آب تا حدی به بیماری سینوزیت کمک می کند.شستن بینی چند یار در روز می تواند کمک زیادی به شما کند.

نتیجه گیری: هیچ گاه برای درمان سینوزیت خود اقدام به مصرف خودسرانه دارو نکنید و حتما به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمایید.

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی