لوگو دکتر جهانگیر قربانی
Search
Close this search box.
رابطه جنسی بعد از عمل بینی

رابطه جنسی بعد از عمل بینی

آیا می‌خواهید بدانید که ‌چه ‌مدت بعد از جراحی بینی می‌توان رابطه جنسی داشت؟ و بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی چه زمانی می باشد؟ جراحی بینی نیز مانند سایر جراحی‌هایی که در بدن انسان انجام می‌شود، دوره نقاهت خاصی دارد و در این دوره بدن انسان حساس می‌شود. پس انجام برخی از فعالیت‌ها مثل رابطه جنسی با محدودیت‌هایی مواجه است. به همین دلیل است که خیلی از افراد سوال می‌کنند که بهترین زمان برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی چه زمانی است؟

شاید تصور کنید که این رابطه به اجزای صورت شما ارتباطی ندارد اما سخت در اشتباه هستید. پس از جراحی زیبایی بینی به دلایلی لازم است که تا یک مدت خاص از انجام رابطه جنسی خودداری نمایید. در واقع انجام این رابطه تا زمانی که شرایط جسمی و روحی شما نرمال نشده باشد، ممنوع است.
در ادامه در مورد شرایط برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی و نکات قابل توجه در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

نزدیکی-بعد-از-عمل-بینی

بوسیدن بعد از جراحی بینی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمینه برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی باید بدان توجه داشت، بوسیدن است. ممکن است به منظور بوسیدن فرد مقابل خود لب‌هایتان را جمع کنید و یا لب های شما غنچه بشود. در صورتی که غنچه کردن لب‌ها تا دو هفته بعد از جراحی بینی ممنوع است. برای این که نتایج ایده ‌آلی را از جراحی بینی بگیرید، لازم است که به بینی خود فرصت بهبودی کامل را بدهید پس از انجام حرکاتی که به استخوان‌های ظرفی بینی فشار می‌آورند، تا حد امکان خودداری کنید.
البته اگر بوسیدن پس از عمل به منزله برقراری رابطه جنسی نباشد، ممکن است مشکلی را هم برای افراد به وجود نیاورد. اما بهتر است احتیاط کنید و در دو هفته اول فرآیند بوسیدن را نیز انجام ندهید. چنانچه سوال یا ابهامی در این زمینه دارید، می‌توانید به کمک دکتر جهانگیر قربانی که یکی از بهترین پزشکان جراحی بینی است، در ارتباط باشید.


زمان مناسب برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی

به گفته پزشکان بهترین زمانی که می‌توان پس از جراحی بینی رابطه جنسی برقرار کرد، دو یا سه هفته پس از این جراحی است. در این دوران تقریبا زخم‌های ناشی از جراحی از بین رفته و بخیه‌های بینی بهبود یافته اند. پس میزان آسیبی که به بینی می‌رسد، بسیار کم ‌خواهد بود. البته باید دقت داشته باشید که انجام رفتارهای خشن جنسی یا انجام فعالیت‌های سنگین حین انجام این رابطه ممنوع است.
این را بدانید که انجام فعالیت‌های سنگین حین رابطه جنسی می‌تواند منجر به بروز خونریزی و تورم بشود. با توجه به این که حدود ۲۰ روز پس از انجام جراحی تورم، التهاب و‌ کبودی از بین می‌رود، جریان خون به حالت عادی خود باز می‌گردد.
البته افرادی که دارای بینی‌های گوشتی هستند باید پس از عمل حدود یک ماه صبر کنند تا مجاز به برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی باشند. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم هر فردی با توجه به ویژگی‌های شخصی که دارد باید از مدت زمان نقاهت پس از جراحی بینی باخبر باشد.

بوسیدن-بعد-از-عمل-بینی

تاثیر نوع بینی بر برقراری رابطه جنسی بعد از عمل

بسیار مهم است که شما به نوع بینی در رابطه جنسی بعد از عمل بینی توجه داشته باشید. چرا که دوران نقاهت پس از عمل در هر کدام از انواع بینی متفاوت است. بینی‌های گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند. بنابراین مدت زمان بیشتری طول می‌کشد تا این بینی‌ها خوب شوند.
بینی‌های استخوانی به دلیل ساختاری که دارند سریع‌تر از بینی‌های گوشتی بهبود پیدا می‌کنند.پس لازم است که برای جلوگیری از ملتهب شدن بینی یا تورم بیش از حد بینی در این نوع از بینی‌ها مدت زمان بیشتری را برای برقراری این رابطه صبر کنید.
لازم به ذکر است که در بینی‌های استخوانی دو هفته پس از جراحی می‌توان رابطه جنسی برقرار کرد. این در حالی است که اگر بینی شما از نوع گوشتی بوده و جراحی شود، باید دست کم سه الی چهار روز پس از جراحی برای برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی صبر کنید.

آیا نزدیکی بعد از عمل بینی باعث آسیب رسیدن به بینی می شود ؟

اگر بلافاصله پس از انجام جراحی‌های بینی به برقراری رابطه جنسی بعد از عمل بینی بپردازید، ممکن است اتفاقات ناگواری برای شما رخ بدهد. دیدن خون در ناحیه بینی، پف کردن بینی و تغییر بافتن شکل آن از جمله مواردی هستند که باعث آسیب رسیدن به بینی‌ها می‌شوند.
همه ما می‌دانیم که با توجه به نوع عمل جراحی که بر روی بینی یک فرد انجام شده است، اجزای درونی بینی به همان میزان ملتهب و آسیب پذیر هستند. کافی است فشار کوچکی به بینی وارد شود تا این جراحی نتایج ایده آل خود را از دست بدهد.
بسیار اهمیت دارد که شما به مراقبت های بعد از جراحی بینی توجه داشته باشید و از انجام ورزش‌های سنگین بپرهیزید. در ضمن لازم است که استراحت خود را افزایش دهید و فعالیت‌های فیزیکی بدن خود را کم ‌کنید.
با توجه به این نکات احتمال بهتر پیش رفتن روند بهبودی پس از عمل بینی وجود دارد. همچنین اهمیت دارد که شما چه پزشکی را برای انجام این جراحی برگزینید.همواره سعی کنید از پزشکان باتجربه و ماهر کمک بگیرید تا جراحی شما با موفقیت پیش برود.


کلام پایانی

ما در این مطلب در مورد رابطه جنسی بعد از عمل بینی با شما صحبت کردیم. افرادی که ‌جراحی بینی را پشت سر گذاشته‌اند، در روزهای ابتدایی نمی‌توانند رابطه جنسی برقرار کنند. پس از گذشت دو تا چهار ماه شما می‌توانید با رعایت نکات مراقبتی به برقراری رابطه جنسی بپردازید همچنین لازم است که به نکات مراقبتی توجه داشته باشید.
مثلا فعالیت‌های سنگین انجام ندهید و استراحت کافی داشته باشید همچنین از داروهای مربوط به بارداری یا داروهای ضد بارداری در این دوران استفاده نشود البته لازم است که در این زمینه با پزشک ‌معالج خود مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط