لوگو دکتر جهانگیر قربانی
Search
Close this search box.
جای بخیه بعد از جراحی بینی

جای بخیه بعد از جراحی بینی

جای بخیه بعد از جراحی بینی، نگرانی بسیاری از افرادی است که جراحی بینی انجام داده‌اند. به نظر شما جای بخیه پس از انجام این جراحی باقی می‌ماند؟ چه کاری باید انجام داد تا جای بخیه به طور کامل از بین برود؟ همه ساله افراد زیادی اقدام به جراحی زیباسازی بینی خود می‌کنند.

این جراحی اگرچه دارای مزایای زیادی است اما ممکن است عوارضی را هم با خود به همراه داشته باشد.  در ادامه این مطلب راهکارهایی را برای از بین بردن جای بخیه بعد از جراحی بینی ارائه خواهیم کرد.

گوشت اضافه جای بخیه بینی

جای بخیه بعد از جراحی بینی چگونه است؟

یکی از آزار دهنده‌ترین عوارضی که پس از جراحی بینی متوجه افراد می‌شود، باقی ماندن جای بخیه است. در مواقعی ممکن است جای بخیه‌ای که روی بینی قرار دارد ورم کند یا درد بگیرد. به همین دلیل افراد ناچار هستند که راهکاری را برای از بین بردن جای بخیه بعد از جراحی بینی به کار ببندند. شما نیز اگر از این عارضه رنج می‌برید، همین حالا با دکتر جهانگیر قربانی در ارتباط باشید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

گوشت اضافه جای بخیه بینی

جای بخیه بعد از جراحی بینی با به وجود آمدن گوشت اضافی در این ناحیه خود را نشان می‌دهد. این عارضه می‌تواند زیبایی ظاهری افراد را کاهش دهد. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم بهترین پزشک را برای جراحی زیبایی بینی انتخاب کنید تا عوارض این‌ چنینی گریبانگیر شما نشوند.

گوشت‌های اضافه معمولا به کمک لیزر برطرف می‌شوند. چنانچه هنوز جای بخیه بعد از جراحی بینی بر روی بینی شما باقی مانده است، باید با پزشک خود ارتباط بگیرید و جای بخیه را برطرف کنید.

بخیه‌هایی که قابل جذب هستند، جای زیادی را از خود بر جای نمی‌گذارند. بیشترین افرادی که برای  از بین بردن جای بخیه مراجعه می کنند، افرادی هستند که بخیه آن‌ها از نوع غیر قابل جذب بوده است.

این که جای بخیه بعد از جراحی بینی از بین برود یا نه، به عوامل مختلفی بستگی دارد. گوشت‌های اضافی روی بینی می‌توانند اعتماد به نفس افراد را از بین ببرند.  به همین دلیل لازم است که سریعا نسبت به برطرف کردن جای بخیه جراحی بینی اقدام شود.

عوامل مؤثر بر باقی ماندن جای بخیه بعد از جراحی بینی

مهم نیست که بخیه روی بینی شما از کدام نوع است. آنچه که در این زمینه مهم است این است که کدام عوامل می‌توانند در باقی ماندن جای بخیه بعد از جراحی بینی تاثیر گذار باشند. عواملی همچون ضربه خوردن به بینی یا دستکاری بینی باعث می‌شود که بخیه‌ها پاره شوند.

 پاره شدن بخیه‌ها با عفونت همراه است و ممکن است که جای بخیه نیز باقی بماند. میزان مهارتی که جراح منتخب شما دارد نیز می‌تواند تعیین کند که جای بخیه بعد از جراحی بینی  از بین می‌رود یا باقی می‌ماند.

برش‌هایی که بر روی بینی ایجاد می‌شوند، برش‌های ظریف و ریز هستند. حال اگر جراح مهارت کافی برای ایجاد برش بر روی بینی را نداشته باشد، امکان باقی ماندن جای بخیه وجود دارد. بنابراین توصیه می‌شود که مراقبت های بعد از جراحی بینی را رعایت کنید تا بتوانید میزان عوارض پس از انجام این جراحی را به حداقل برسانید. در این صورت بینی شما فرم زیبایی خواهد گرفت. بدون اینکه جای بخیه بعد از جراحی بینی باقی بماند.

نکات مراقبت از بخیه‌های بینی

بعد از جراحی بینی به نکات زیر توجه داشته باشید تا بتوانید جای بخیه را سریع از روی بینی از بین ببرید. باندهایی که بر روی بینی قرار گرفته‌اند باید زیر نظر پزشک تعویض شوند. بنابراین از دستکاری کردن این باندها یا در آوردن آن‌ها پرهیز کنید.

در زمان برداشتن باند از روی بینی همواره لازم است که گاز استریل موجود بر روی بینی را تعویض نمایید. ضربه زدن به جای بخیه یا دستکاری کردن بخیه های بینی می‌تواند سبب باقی ماندن جای بخیه بعد از جراحی بینی شود. به هنگام عطسه کردن یا سرفه کردن بهتر است دهان خود را باز کنید و از فین کردن پرهیز نمایید.

حداقل تا سه ماه بعد از انجام جراحی بینی از این که مستقیماً در معرض نور خورشید قرار بگیرید، خودداری نمایید. شما می‌توانید زیر نظر پزشک خود از بهترین پمادها برای برطرف کردن جای بخیه استفاده کنید. دکتر جهانگیر قربانی بهترین پماد‌ها را به شما تجویز می کند تا با استفاده از آن جای بخیه را از بین ببرید.

پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی

پماد برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی

بهترین پمادهایی که برای از بین بردن جای بخیه بعد از جراحی بینی مورد استفاده قرار می‌گیرند، مقادیر زیادی از ویتامین D و ویتامین A را در بر دارند. این پمادها زینک اکساید هستند و قابلیت آن را دارند که اسکار یا جای بخیه را به طور کامل از بین ببرند.

البته توجه داشته باشید که استفاده از پمادهای برطرف کردن جای بخیه تنها با تجویز پزشک‌ مجاز است. یعنی تا زمانی که پزشک پمادی را تجویز نکرده است، نباید به طور خودسرانه از آن استفاده کنید.

همچنین استفاده از آنتی بیوتیک‌ها در دوران نقاهت پس از جراحی بینی توصیه می‌شود. اگر این داروها را سر ساعت استفاده کنید، احتمال کمی وجود دارد که جای بخیه بعد از جراحی بینی باقی بماند. شما می‌توانید پمادهای توصیه شده از سوی پزشک را از داروخانه‌های مربوطه خریداری کنید و استفاده نمایید.

مدت زمان بهبود جای بخیه بعد از جراحی بینی برای تمامی افراد یکسان نیست.  شرایط بدنی برخی از افراد به گونه‌ای است که بخیه‌های بدن آن‌ها سریعا خوب می‌شود. عواملی مثل قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا کشیدن سیگار می تواند روند بهبود زخم را طولانی تر کند. شما می توانید با رعایت مراقبت‌های لازم، دوره نقاهت را کوتاه ‌تر کنید.

توصیه پایانی در ارتباط با جای بخیه بعد از جراحی بینی

ما در این مطلب در مورد جراحی بینی و جای بخیه‌های آن صحبت کردیم. بهترین راه برای از بین بردن بخیه‌های بینی این است که به تجویز پزشک از پماد استفاده کنید. عواملی مثل نوع جراحی و مهارت پزشک می‌تواند بر باقی ماندن جای بخیه یا ماندن آن اثر بگذارد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب جراح است. در صورت انتخاب جراح مناسب امکان باقی مانده جای بخیه بعد از جراحی بینی به حداقل می رسد. البته مدت زمان بهبود جای بخیه پس از جراحی بینی در افراد مختلف متفاوت است، چنانچه به مراقبت‌های مربوطه توجه ‌کنید، می‌توانید سریعا جای بخیه را از بین ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط