لوگو دکتر جهانگیر قربانی
هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی بینی

 هزینه جراحی بینی یکی از دغدغه های اصلی افرادی است که از ظاهر بینی خود ناراضی هستند. شاید به این دلیل که شکل یا اندازه آن مناسب نیست. اگر شما هم به فکر تصمیم به جراحی زیبایی بینی دارید مطمئن هستم که این که هزینه جراحی بینی چقدر است، سؤال شما هم هست. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

عوامل تعیین کننده هزینه جراحی بینی

عوامل تعیین کننده هزینه جراحی بینی چیست؟

هنگامی که تصمیم به هر نوع جراحی زیبایی از جمله جراحی زیبایی بینی می گیرید، شما باید راجع به همه موارد از جمله عوارض جانبی، خطرات ، دوران نقاهت و بهبودی و نتایج بالقوه آن فکر کنید. احتمال بعد از همه اینها می خواهید بدانید که قیمت جراحی زیبایی بینی چقدر است؟

عامل اصلی که هزینه جراحی بینی را تعیین می کند، میزان پیچیده بودن یا ساده بودن آن است. هزینه ها می تواند بسته به کلینیک و روش جراحی متفاوت باشد. تنها بعد از مشاوره دقیق توسط پزشک و مشخص شدن نوع جراحی مورد نیاز می توانیم به شما هزینه جراحی بینی را ارائه دهیم.

قبل از پرداخت هر هزینه ای شما باید یک قرار ملاقات با یک جراح مجرب و با تجربه داشته باشید. در این جلسه پزشک نواحی مختلف صورت شما از جمله چشم ها، گونه ها و فک شما را ارزیابی می کند، تا مشخص شود که آیا هدف شما از جراحی بینی معقول است یا خیر.

بعد از معاینه دقیق پزشک می تواند قیمت منصفانه و معقولی را برای جراحی مورد نظر شما ارائه می  دهد. وی همچنین در ارتباط با دستورالعمل های مورد نیاز قبل و بعد از عمل نیز به شما توضیح خواهد داد.

آیا می توان در هزینه جراحی بینی صرفه جویی کرد؟

 ممکن است جراحان و کلینیک های زیادی باشند که جراحی های زیبایی از جمله جراحی بینی را با قیمت مناسب تری انجام دهند. اما ارزان بودن نشان دهنده کیفیت بالای جراحی نیست. انتخاب جراح مناسب در واقع مهمترین مرحله در تصمیم گیری شما برای جراحی بینی است.

بنابراین نهایت دقت عمل خود را در این مرحله به کار بگیرید. یکی از دلایل ارزان بودن هزینه جراحی بینی ممکن است پایین بودن هزینه نیروی کار و یا کیفیت مکان جراحی باشد.

اگر اندازه و شکل بینی شما بر اعتماد به نفس شما تأثیر گذاشته است، و می خواهید در زندگی احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید یا به دنبال بهبود مشکلات تنفسی هستید، بنابراین عجله نکنید. چرا که حصول نتایج منفی از عمل نه تنها اعتماد به نفس شما را بالا نمی برد، بلکه ممکن است شما را با مشکلات بیشتری روبرو سازد.  

عوامل تأثیر گذار بر هزینه جراحی بینی چیست؟

هنگام انتخاب و تلاش برای یافتن بهترین جراح بینی در تهران ، مسائل مالی یک نکته مهم است. عوامل مختلفی بر قیمت جراحی بینی تاثیر می گذارد. مهم است درک کنیم که اصطلاح رینوپلاستی سبب بوجود آمدن تغییرات زیادی در شکل بینی می شود. از رینوپلاستی می توان برای موارد زیر استفاده کرد:

 • بزرگ تر کردن بینی – با برداشتن استخوان از جمجمه، آرنج یا باسن و غضروف گوش برای ایجاد پیوند.
 • کوچکتر کردن بینی – با برداشتن مقداری استخوان و غضروف از بینی خود
 • تغییر زاویه بین لب بالایی و بینی خود
 • تغییر شکل کل بینی، از جمله سوراخ های بینی – این شامل شکستن استخوان بینی و سپس تنظیم مجدد و توزیع مجدد غضروف است.
 • تغییر شکل پل بینی
 • تغییر اندازه سوراخ های بینی

عامل دیگری که می تواند بر هزینه جراحی بینی شما تأثیر بگذارد این است که آیا در گذشته جراحی های دیگری انجام داده اید که باعث ایجاد جای زخم شده است یا خیر. برای ارائه بهترین ظاهر باید جای زخم برطرف شود. علاوه بر این، اگر قبلاً جراحی زیبایی بینی را انجام داده اید، در صورت نیاز به جراحی تجدید نظر، باید کمی هزینه اضافی بپردازید.

روشهای مورد استفاده برای جراحی زیبایی بینی

دو روش مختلف برای جراحی بینی وجود دارد:

 • رینوپلاستی باز – این شامل ایجاد برش در پوست بین سوراخ های بینی شما است
 • رینوپلاستی بسته – این شامل ایجاد چندین برش در قسمت داخلی سوراخ های بینی است

نوع رینوپلاستی مورد نیاز شما به نیازهای منحصر به فرد شما بستگی دارد. این همان چیزی است که بیشترین تأثیر را روی قیمت خواهد داشت، زیرا انجام برخی از رویه ها آسان تر از سایرین است. به عنوان مثال، یک قوز خفیف که باید برداشته یا تنظیم شود به زمان و تلاش کمتری نسبت به تغییر شکل کامل نیاز دارد.

اگرچه ممکن است متوجه شوید که برخی از عمل‌ها و جراحان پلاستیک قیمت‌های متفاوتی را برای این روش‌ها دریافت می‌کنند. همانطور که در بالا ذکر شد، عامل اصلی که باعث افزایش یا کاهش قیمت جراحی بینی می شود، چه تغییر شکل بینی یا هر نوع جراحی دیگری از بینی، پیچیدگی آن است.

عوامل تأثیر گذار بر هزینه جراحی بینی

نکات مهم قبل از انتخاب جراح بینی

همانظور که گفته شد قیمت جراحی بینی چه با هدف زیبایی و چه با هدف درمانی انجام شود به عوامل مختلفی بستگی دارد. در درجه اول به پیچیدگی روش بستگی دارد.

البته فقط پیچیدگی نیست که در قیمت جراحی نقش دارد و عامل بعدی شاید نوع و کیفیت خدمات کلینیک مورد انتخاب شما باشد. بنابراین، قبل ازموافقت با انجام هر عملی توسط یک جراح خاص، موارد زیادی وجود دارد که باید بررسی کنید، که ممکن است بر قیمت جراحی نیز تأثیر بگذارد، از جمله:

 • میزان تجربه جراح چقدر است؟
 • تا بحال چندبار جراحی های زیبایی و درمانی یا تغییرشکل بینی را انجام داده اند
 • بررسی مدارک تحصیلی و پزشکی
 • میزان رضایت بیماران از جراحی های بینی گذشته را بررسی کنید.
 • عکس های قبل و بعد از جراحی بیماران قبلی را ببینید.

پرسیدن هیچ یک از سوالات فوق بی ادبانه نیست و هر جراح محترم و معتبری با کمال میل به آنها در طول جلسه مشاوره پاسخ می دهد و شواهد لازم را برای اطمینان از توانایی خود در انجام جراحی زیبایی به شما نشان می دهد.

همچنین باید به دنبال جراح و تیمی باشید که اطلاعات جامعی در مورد کارهایی که باید قبل، حین و بعد از عمل انجام دهید تا به بهترین نتایج دست یابید و به بهبودی کمک کند، در اختیار شما قرار دهد.

اگر هنوز از اینکه باید جراحی بینی انجام  دهید یا نه مطمئن نیستید و یا می خواهید از هزینه های جراحی بینی با خبر شوید، می توانید از طریق شماره های سایت با ما تماس بگیرید و برای مشاوره وقت رزرو کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط