عمل جراحی ترمیم پرده گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

عمل جراحی ترمیم پرده گوش

ترمیم پرده گوش یکی از عمل های جراحی به منظور اصلاح آسیب دیدگی یا پارگی پرده گوش است. که در این عمل با به کارگیری سه استخوان کوچک پشت گوش انجام می شود. عفونت گوش یک غشای نازک بین گوش خارجی و گوش میانی است که وقتی امواج صوتی آن را می لرزاند، توسط عفونت یا آسیب می تواند به گوش صدمه برساند که باید توسط جراحی اصلاح شود. دستگاه ها می توانند منجر به از دست دادن و افزایش خطر عفونت گوش و حتی پارگی پرده گوش شود، که این عامل باعث کاهش شنوایی می شود.

انواع عمل  پارگی پرده گوش

اگر سوراخ ایجاد شده در گوش بزرگ باشد یا اگر بیمار دچار یک عفونت مزمن شده باشد، که با مصرف  آنتی بیوتیک ها درمان نشود، پزشک عمل جراحی را انجام می دهد که ممکن است به تیمپانوپلاستی منجر شود، این عمل نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد و با بیهوشی عمومی صورت می گیرد. ابتدا جراح از لیزر استفاده می کند تا دقت هر گونه بافت یا زخم را از بافت بیش از حد که در گوش میانی انباشته شده است از بین ببرد، سپس یک قطعه کوچک از بافت یا در عضلات غلاف برداشته می شود و برای بستن سوراخ، جراح به کانال گوش برای ترمیم گوش، یا ایجاد یک برش کوچک پشت گوش بیمارایجاد می کند. این روش دو تا سه ساعت طول می کشد. بیمار باید پانسمان گوش را به مدت یک هفته تمیز و خشک حفظ نماید.و برای استحمام باید گوش خود را با کلاهی بپوشاند که آب به آن سرایت نکند، زیرا باعث ایجاد عفونت در گوش می شود. اجتناب از شنا کردن به مدت یک ماه الزامی است.

اگر پارگی یا شکستگی گوش کوچک و جزئی باشد، ممکن است پزشک اولا با استفاده از ژل و یا کاغذ بافت مشابه ژل سعی کند پرده را ترمیم نماید، که این روش 10 تا 30 دقیقه طول می کشد و اغلب می تواند در مطب دکتر و با بیهوشی موضعی انجام شود.

آمادگی قبل عمل

بیمار باید در مورد هر دارو و مکملی که مصرف می نماید و داروهایی که باعث واکنش های آلرژیک می شود، به پزشک معالج خود اطلاع دهد. ممکن است از بیمار خواسته شود که ناشتا باشد، چنانچه داروی فشار خون مصرف می نماید با تجویز پزشک قبل عمل و با مقدار جزئی آب می تواند مصرف نماید.

پاسخ

15 − یک =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی