عفونت قارچی سینوس

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

عفونت قارچی سینوس

قارچها موجوداتی هستند که در همه ی جای کره ی زمین زندگی می کنند .قارچها هنگامی که می خواهند تکثیر پیدا کنند هاگ تولید می کنند .هاگ قارچ در محیط هوا پراکنده می شود و در زمان و موقعیت مناسب شروع به رشد می کنند و بدین ترتیب شما به هنگام هر بار تنفس میلیون ها هاگ را وارد دستگاه تناسلی خود می کنید .

خوشبختانه وقتی فردی از لحاظ سیستم ایمنی بدن سالم است به هنگام وارد شدن هاگ بخشی از آن ها در ترشحات گرفتار می شوند و باعث می شود هاگ نتواند وارد سیستم تنفسی انسان شود اما در برخی مواقع این هاگ ها می توانند وارد سینوس شوند که حتی امکان مرگ نیز وجود دارد .

عفونت قارچی مهاجم

عفونت قارچی مهاجم بسیار خطرناک است و از هر 10 نفری که به آن دچار می شود تنها 2 نفر جان سالم بدر می برند و معمولاً در افرادی که بدنشان دچار ضعف سیستمی هستند دیده می شود که این افراد شامل کسانی هستند که مبتلا به سرطان ،بیماری های قندی و … هستند

اقدام به موقع و تشخیص به موقع در این نوع بیماری بسیار مهم است و در افرادی روی می دهد که دچار ضعف ایمنی هستند ، در این هنگام حتی قویت ترین آنتی بیوتیک ها تاثیری در عفونت قارچی ندارد .

از علائم بسیار بد این قارچ ها از دست دادن هشیاری و یا کاهش بینایی است و هنگامی که پزشک بیمار را معاینه می کند در سقف دهان خود یک سری ضایعات سیاهرنگ دیده می شود .

معمولاً پزشک برای معاینه دقیق تر از روش آندوسکوپی استفاده می کند و گاهی برای تشخیص بهتر از نمونه برداری و بررسی پاتولوژی و قارچ شناسی استفاده می شود .به محض تشخیص پزشک سعی بر اصلاح ضعف سیستم ایمنی بدن دارد و به بیمار داروهای ضد قارچ تجویز می کند و سپس بیمار تحت جراحی قرار می گیرد .

یکی از عوارض بسیار مهم عفونت قارچی مهاجم بسته شدن رگها است که باعث می شود بافت ها در محل درگیری گندیده و از بین برود که  بسیار خطرناک است و گاهی پزشک مجبور می شود برای درمان اقدام به برداشت بینی ، تخلیه چشم یا برداشت فک می کند و در صورتی که بیماری سالم بماند نیاز است به صورت پی در پی جراحی انجام دهد و دارو استفاده کند زیرا احتمال عفونت حاد بسیار زیاد است .

پاسخ

یازده + سه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی