لوگو دکتر جهانگیر قربانی
Search
Close this search box.
عمل-بینی-به-روش-باز

جراحی بینی به روش باز چیست و چگونه انجام می شود؟👃

جراحی بینی به روش باز، اجازه می دهد تا ساختارهای بنیادی بینی بیشترین دید را داشته باشد. رینوپلاستی باز شامل یک برش در امتداد عرض کلوملا و بلند کردن پوست به منظور ایجاد دید بیشتر و دقت بیشتر است. این رویکرد به دکتر قربانی امکان دسترسی کامل به ساختار بینی را می دهد و باعث ایجاد زیبایی در نوک بینی می شود.

جراحی-بینی-به-روش-باز

روند جراحی بینی به روش باز

مانند هر جراحی تغییر شکل بینی، بهترین جراح بینی باید برش ها را در پوست بینی ایجاد کند. این کار به او امکان دسترسی به استخوان و غضروف داخل بینی را می دهد. در این قسمت از عمل، پزشک بیشترین کارهای خود را انجام خواهد داد.

بهبودی بعد از جراحی بینی به روش باز چقدر طول می کشد؟

نقاهت پس از عمل بینی باز، تا سه هفته طول خواهد کشید و در این مدت ورم و کبودی را احساس خواهید کرد. پزشک برای مدیریت ناراحتی شما در هفته اول بهبودی، داروهای مسکن تجویز می کند. سعی کنید با پزشک یک قرار ملاقات داشته باشید، تا شما را معاینه کرده و از بهبودی شما مطمئن شود. این قرار ملاقات گامی مهم در روند بهبودی برای اطمینان از نتایج ایده آل هستند.

پس از برداشتن باندهای خود، متوجه نتایج چشمگیر به دست آمده در طول جراحی خواهید شد. نتایج نهایی شما پس از چند هفته، بعد از ازبین رفتن تورم و کبودی ظاهر می شود.

آیا نتایج جراحی بینی به روش باز همیشگی است؟

نتایج عمل بینی به روش باز طولانی مدت خواهد بود. در حالی که تورم اولیه ظرف چند هفته کاهش می یابد. نتیجه نهایی جراحی بینی را بعد از یک سال مشاهده خواهید کرد. عمل بینی باز شامل شکل دادن اساسی به صورت شما است.

مزایا جراحی بینی به روش باز

عمل بینی به روش باز، تمام ساختارهای داخلی بدن را برای تمدید بهتر نمایان می کند. این کار جراح را آسان تر می کند تا اطمینان حاصل کند که بینی شما برای مطابقت با ترجیحات شخصی شما تغییر شکل داده است.

علاوه بر این، رینوپلاستی باز با عناصر ساختاری که از افتادگی یا ضعیف شدن طولانی مدت بینی جلوگیری می کند، راحت تر تثبیت می شود. نوک بینی با رینوپلاستی باز، بی حسی بیشتری را تجربه می کند. این روش نسبت به جراحی بینی بسته رایج تر است، بنابراین یافتن یک جراح مجرب و واجد شرایط ممکن است آسان تر باشد.

معایب جراحی بینی به روش باز

انتخاب رینوپلاستی باز نیز ممکن است، اشکالاتی داشته باشد. به عنوان مثال، جراحی بینی بیشتر طول می کشد و بیشتر درگیر خواهد شد. همچنین تمایل به ایجاد یک اسکار کوچک دارد، اگرچه بهترین جراحان می توانند ظاهر آن را بپوشانند. جراحی بینی باز دوره نقاهت طولانی تری دارد و ممکن است کبودی و تورم بیشتری داشته باشد.

ویدیو خونریزی و تورم بعد جراحی بینی


موقعیت هایی برای انتخاب جراحی بینی باز در مقابل بینی بسته

برای شرایطی مانند پاک کردن برجستگی های استخوانی یا رفع انحراف سپتوم، جراحی بینی بسته انتخاب خوبی است،  زیرا نیازی به برش اضافی نیست. با برش های کمتر، تورم کمتری نیز ایجاد می شود و در حالی که بهبودی سریع تر است، احتمال عفونت کاهش می یابد.

با این حال، هر کاری که تغییر محسوسی در ظاهر بینی ایجاد کند، بهتر است با جراحی بینی باز انجام شود. متقارن نگه داشتن بینی یا کاهش غضروف نیاز به دید بهتری از کل ساختار بینی دارد. دقت جراح با  عمل بینی باز آسان تر است.

آیا من برای جراحی بینی به روش باز مناسب هستم؟

اگر از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی هستید، ممکن است کاندیدای ایده آل برای جراحی بینی باز باشید. این روش می تواند مشکلات ساختاری قابل توجهی را برطرف کند که ممکن است بر جریان هوای بینی تاثیر بگذارد که منجر به مشکل در تنفس مانند انحراف تیغه بینی می شود.

هر فردی که قصد عمل بینی را دارد، باید از نظر سلامت روحی و جسمی وضعیت مناسبی داشته باشد و به مدت یک ناه از مصرف دخانیات بپرهیزد.

چه زمانی به جراحی بینی به روش باز نیاز است؟

جراح شما معمولا این روش رینوپلاستی را زمانی انجام می دهد که نیاز به پیوند غضروف باشد، یا زمانی که نوک بینی نیاز به حمایت ساختاری دارد. این روش جراحی بینی برای بیمارانی که بینی های بزرگ و برجسته ای دارند که نیاز به جراحی کوچک کردن دارند یا کسانی که بینی کجی دارند که نامتقارن به نظر می رسد ایده آل است. رینوپلاستی باز محبوب ترین تکنیک برای جراحی بینی است، زیرا جراح یک تصویر سه بعدی کامل از استخوان و چارچوب غضروف زیرین بینی دارد و امکان جراحی کردن جراح را فراهم می کند.

عمل-بینی-باز

نتیجه گیری

در جراحی بینی به روش باز، عمل بینی از طریق یک برش کوچک بین سوراخ های بینی انجام می شود. از آنجایی که پوست روی بینی برای دیدن ساختار زیرین آن تا شده است، باز در نظر گرفته می شود.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط