لوگو دکتر جهانگیر قربانی
عمل-بینی-استخوانی

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی، نوعی جراحی پلاستیک است که شکل و اندازه بینی شما را تغییر می دهد. برخی از افراد برای ظاهر بینی و صورت خود جراحی بینی انجام می دهند. برخی دیگر تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار می گیرند که تنفس  و عملکرد بینی را بهبود می بخشد. برای آشنایی بیشتر با جراحی بینی استخوانی با ما همراه باشید.

نمونه کار دکتر جهانگیر قربانی


جراحی-بینی-استخوان
جراحی-بینی-استخوانی

چه کسی ممکن است بخواهد جراحی بینی استخوانی را انجام دهد؟

افراد ممکن است جراحی زیبایی را به دلایل زیر انجام دهند:

 • یک ناهنجاری مادرزادی را اصلاح کند.
 • ظاهر کلی خود را بهبود بخشید.
 • باز کردن مجرای مسدود شده بینی
 • شکستگی بینی

چگونه برآمدگی بینی را اصلاح کنیم؟

رایج ترین روش برای برآمدگی بینی استخوانی، osteotome یک وسیله قلم مانند جراحی برای برش استخوانی است که زیر پوست قرار می گیرد و برجستگی اضافی بینی را به آرامی برش می دهد. هنگامی که برآمدگی بینی کاهش می یابد، تمام منحنی ها می توانند اصلاح شوند.

چه کسانی کاندید جراحی زیبایی بینی هستند؟

افرادی که باید کاندیدای جراحی بینی استخوانی باشند باید:

 • دوران رشد خود را تمام کرده باشند و از سلامت جسمانی خوبی برخوردار باشند.
 • محدودیت های جراحی بینی را درک کنید و اهداف مشخصی برای این عمل داشته باشید.
 • دلیل جراحی خودتان باشید نه به خاطر شخص دیگری که فکر میکند بهتر به نظر می رسید.
جراحی-بینی

بیشتر بخوانید: هزینه جراحی بینی

روش های مختلف جراحی بینی استخوانی

دو نوع اصلی از روش های جراحی بینی استخوانی وجود دارد که در ادامه این مطلب به آن پرداخته ایم:

باز: عمل بینی استخوانی باز روشی برای تغییر شکل عمده بینی است. جراح شما برش هایی ایجاد می کند تا پوست بینی شما را به طور کامل از استخوان و غضروف جدا کند، که به آنها اجازه می دهد که اناتومی زیرین بینی شما را به وضوح ببینند.

بسته: جراحی بینی استخوانی بسته یک روش کوچک برای تغییر شکل بینی است، جراح شما برش هایی در بینی شما ایجاد می کند تا پوست شما را از استخوان و غضروف جدا کند تا شکل آن را تغییر دهد.

قبل از جراحی بینی استخوانی چه اتفاقی می افتد؟

قبل از عمل جراحی بینی خود، برای مشاوره اولیه با جراح خود ملاقات کنید. این جلسه فرصتی را برای شما فراهم می کند تا سوالات خود را بپرسید و نتایجی را که امیدوارید به دست آورید توضیح دهید. پزشک شما صورت شما را معاینه و اندازه گیری می کند و عکس میگیرد. هر دو شما می توانید در مورد گزینه های جراحی، نتایج و خطرات صحبت کنید.

در طی عمل جراحی بینی استخوانی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از عمل بینی استخوانی، یک نفر باید شما را به خانه برساند و یک شب پیش شما بماند. شما ممکن است بیهوشی عمومی دریافت کنید. این روش در بیمارستان انجام می شود. اتفاقاتی که در طول عمل جراحی بینی انجام می شود شامل:

 • یک برش در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود.
 • پوستی را که استخوانها و غضروف بینی شما را می پوشاند بالا می برد.
 • استخوان غضروف زیرین را کاهش می دهد، به آن می افزاید یا دوباره مرتب می کند، تا شکل جدیدی ایجاد کند.
 •  از بخیه های کوچک برای محکم کردن پوست در جای خود استفاده می کند.

ویدیو جراحی بینی دکتر جهانگیر قربانی


بعد از عمل جراحی بینی استخوانی چه اتفاقی می افتد؟

بعد از عمل بینی استخوانی ممکن است موارد زیر اتفاق بیفتد که شامل:

 • یک آتل پلاستیکی کوچک برای به حداقل رساندن تورم و حفظ شکل جدید بینی در حین بهبودی، برای یک یا دو هفته از آتل استفاده خواهید کرد.
 • گاز پنبه ای ممکن است در داخل بینی شما قرار گیرد. شما می توانید بسته بندی را طبق دستور جراح خود بردارید، معمولا ظرف 24 تا 48 ساعت پس از جراحی.
 • ممکن است تورم و کبودی در اطراف بینی و چشم شما ایجاد شود که رفع آن چند هفته طول می کشد. ممکن است تا یک سال پس از جراحی، تورم خفیف صورت، به ویژه صبح ها را تجربه کنید.

تورم بعد از جراحی بینی استخوانی در چه مراحلی است؟

بلافاصله پس از جراحی بینی، تورم را تجربه خواهید کرد. تورم زمانی اتفاق می افتد که بینی شما بزرگ تر از حد معمول باشد، زیرا مایع درون و زیر پوست شما جمع می شود. مراحل تورم بعد از جراحی بینی عبارت اند از:

 • چهار تا شش هفته پس از جراحی: بینی شما به مدت چهار تا شش هفته پس از جراحی متورم خواهد شد. امکان دارد در حین بهبودی پوست اطراف بینی خود کبودی یا تغییرات رنگی را تجربه کنید.
 • سه ماه پس از جراحی: تورم به آرامی بین یک تا سه ماه کاهش می یابد.
 • یک سال پس از جراحی: حداقل تورم در بینی شما تا یک سال پس از جراحی همچنان وجود دارد. تا زمانی که به طور کامل برطرف نشود، نتایج کامل عمل را مشاهده نخواهید کرد.

بهبودی هر فردی بعد از عمل بینی استخوانی متفاوت است. برنامه درمانی پزشک خود را دنبال کنید و از قرار ملاقات های بعدی به خبر باشید تا مطمئن شوید بینی شما به درستی بهبود می یابد.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

کلام آخر

ساختار بینی استخوانی مانند یک هرم است. بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی پوست نازک تری دارد و نسبت به بنی های گوشتی انعطاف پذیر هستند. بنابراین اصلاح بینی استخوانی برای جراح راحت تر است و نتایج بهتری در پیش خواهد داشت.

سوالات متداول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط