بعد از دیدن چه علائمی از کرونا به پزشک مراجعه کنیم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

بعد از دیدن چه علائمی از کرونا به پزشک مراجعه کنیم؟

در این مقاله سعی نموده ایم که به پاسخ برخی پرسش هایی که پیرامون ویروس کرونا است، بپردازیم. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه بعد از دیدن چه علائمی از کرونا به پزشک مراجعه کنیم؟ بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نماید. پس با ما همراه شوید…

بیماران علامت دار در جامعه زیاد می باشند و بدین گونه نیست که هر بیماری که کوچک ترین نشانه و علائمی را در خود احساس می کند به مراکز درمانی مراجعه نماید، چرا که این مراکز و بیمارستان ها نه تنها در کشور ما بلکه در همه جای دنیا دارای ظرفیت و گنجایش محدودی هستد. اگر هر فردی با کوچکترین علائمی به این مراکز مراجعه کند، تراکم جمعیت زیاد خواهد بود  و در نتیجه افرادی که نیاز شدیدی دارند، فرصت بستری شدن را از دست خواهند داد.

بعد از دیدن چه علائمی از کرونا به پزشک مراجعه کنیم؟

تراکم زیاد در مراکز درمانی چه عوارضی دارد؟

ابتدا متذکر می شویم که در این مراکز به راحتی افرادی که بیمار نیستند ویروس را از بیمارانی که ناقل این بیکاری هستند، دریافت می کنند، و خود به این ویروس مبتلا می کنند و در روزهای آینده علامت دار می شوند. بنابراین تا می توانند به این مراکز و بیمارستان هایی که این گونه بیماران در آن بستری شده اند مراجعه ننمایند.

بیمار باید با چه علائمی به مراکز درمانی مراجعه نماید؟

علائم ویروس کرونا شامل: تب و تنگی نفس می باشد. اما علائم دیگری ممکن است داشته باشد همچون: لرز، سرفه و… اما مهم ترین نشانه ای آن تنگی نفس همراه با تب می باشد که اغلب افراد با این علائم نیاز به مراجعه ندارند و با مراقبت از خود در منزل به بهبودی می رسند اما 20 درصد نیاز به رسیدگی دارند که 15 تا 16 درصد نیاز به مراقبت های ویژه در مراکز خاص را دارند و تنها 4 درصد نیز نیاز به آی سی یو ICU  دارند که متاسفانه مرگ و میر در این 4 درصد بیشتر رخ می دهد.

شایان ذکر است که مجددا متذکر شویم که افرادی که دارای تب و لرز هستند نیاز نیست که به مراکز و پزشک مراجعه نمایند و خود از بیماران دیگر این ویروس را بگیرند هرچند که مشکوک باشند. درمان این گونه علائم مصرف مایعات فراوان و داروهای سرماخوردگی و مراقبت در منزل بهترین روش است.

اما مهم ترین علامت ویروس کرونا کوید تنگی نفس می باشد که حتما باید به مراکز درمانی مراجعه نماید و درمان را آغاز کند چرا که ازبارزترین علائم است. بعد از این علامت مهم ترین نشانه ای که یک بیمار با مشاهده ای آن حتما باید به بیمارستان و یا پزشک مراجعه کند، تب و یا افزایش دمای بدن به گونه ای که مداوم باشد. این عامل نیز با ترمومتر ثابت شده باشد که بیمار واقعا تب دارد و تب او قطع نمی شود.

چه کسانی بیشتر در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند؟

افرادی بیشتر در معرض ابتلا و ریسک به ویروس کرونا هستند که :

  • داری نقص سیستم ایمنی اند.
  • بیمارانی که شیمی درمانی می شوند.
  • بیماران سرطانی و بدخیم
  • بیماران قلبی و ریوی
  • بیماران مبتلا به دیابت و فشارخون کنترل نشده
  • افرادی که وزن بالای دارند.
  • بیماران بالای سن 50 سال اند.
  • خانم های باردار
  • افرادی که در معرض تماس با بیماران کرونایی می باشند.
  • و…

این گروه از افراد همگی در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، اما این کلام بدان معنا نمی باشد که افرادی که از سلامت کامل جسمانی برخوردارند به این ویروس مبتلا نمی شوند، آنان نیز باید مراقبت ها و پیشگیری ها را رعایت نمایند.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸و اینستاگرام تماس حاصل نمایید.

چکیده مطلب

افرادی که دارای تب و لرز و گلو درد مختصری هستند نیازی نیست که به مراکز درمانی مراجعه کنند، اما اگر تنگی نفس را در خود احساس کردند به گونه ای که این عارضه باعث ایجاد اختلال و ناهنجاری در کار روزمره شود؛ حتما باید به پزشک مراجعه شود و تحت درمان قرار گیرد.

برخی خدمات دکتر جهانگیر قربانی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی عبارتنداز:

جراحی زیبایی بینی

درمان خرخر

درمان سینوزیت

و…

پاسخ

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی