کیسه سباسه پشت گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

کیسه سباسه پشت گوش

  • آبسه
  • تورم غدد لنفاوی
  • عفونت گوش

به شکل توده مانند در پشت گوش که بر اثر عفونت یا آبسه  به صورت کیسه که از تجمع چربی تشکلیل شده نشان داده می شود .

آبسه

آبسه معمولاً برای دفاع از بدن به هنگام به وجود آمدن توده در پشت گوش ایجاد می شود که کمی دردناک است در واقع به دلیل چرکی که در داخل آبسه وجود دارد باعث درد می شود .

به هنگام توده کوچک در پشت گوش شما به راحتی می توانید با استفاده از کمپرس گرم با نمک به مدت زمان 30 دقیقه توده را درمان کنید زیرا گرمایی باعث افزایش خون در محیط آلوده شده می شود و نمک اضافه شده باعث تخلیه جوش می شود توجه داشته باشید تحت هیچ عنوانی آبسه را نباید دستکاری کنید و در صورت بزرگ شدن به پزشک مراجعه کنید.

عفونت

عفونت در گوش باعث التهاب و تورم می شود که منجر به غده پشت گوش ، گوش درد ،سردرد ، و قرمزی می شود برای درمان عفونت گوش می توانید با استفاده از روغن زیتون برای درمان آن اقدام کنید.روش انجام این روش به این صورت است که چند قطره از روغن زیتون را در داخل گوش ریخته و سپس با استفاده از گوش پاک کن محل مورد نظر را پاک می کنید در صورتی که درمان نشود باید حتماً به پزشک مراجعه کنید.

تورم غدد لنفاوی

به شکل یه توده به اندازه نخود فرنگی ظاهر می شود که به مرور زمان بزرگ تر می شود و باعث ایجاد غدد لنفاوی می شود و امکان بروز در دیگر قسمت های بدن مانند زیربغل ، کشاله ران و … وجود دارد.طبق تحقیقات صورت گرفته نشان داده شده که غدد لنفاوی می تواند بر اثر بیماری مبتلا به سرما خوردگی ایجاد شود برای رهایی از غدد لنفاوی به هنگام گلودرد می توانید با غرغره کردن آب نمک تاحدودی به عفونت گلو کمک کنید.روش انجام این عمل به این صورت است به اندازه ی نصف یک قاشق چای خوری نمک را در آب گرم بریزید و با هم حل کنید و مرتب غرغره کنید تا درد گلوتان آرام تر شود.

درمان های کیسه های سباسه  پشت گوش

 

جوش یا آکنه

هنگامی که منافذ پوست با ایجاد سلول های مرده پوست برای مرطب ماندن تولید سبوم روغنی می کنند همین عامل باعث ایجاد توده های کوچک دردناک می شود که همان جوش یا آکنه است که در پشت گوش و یا پشت لاله گوش ایجاد می شوند .

لیپوما

با توجه به نظر پزشکان لیپوما می تواند ارثی باشد .لیپوما در واقع توده ای کوچک با قطر 5 سانتی متر بدون درد می باشد و هیچ گونه آسیب و ضرری ندارد ولی در صورتی که دستکاری شود امکان اینکه به رشد خود ادامه دهد زیاد است محل ایجاد لیپوما در پشت گوش ، روی گردن ، ران و … می تواند باشد با توجه به اینکه لیپوما هیچگونه ضرری ندارد باید در صورت بروز توده مطمئن شویم که توده سرطانی نیست و واقعاً لیپوما است .

کیست اپیدرموئید

این کیست معمولاً نیاز به درمان ندارد و معمولاً در ناحیه ی پشت گوش و زیر پوست ایجاد می شود در صورتی که کیست ایجاد شده ملتهب و قرمز شد برای درمان آن می توانید با گذاشتن یک پارچه ی گرم بر روی کیست به کوچک شدن و در نهایت از بین رفتن کیست کمک کنید زیرا پارچه ی گرم باعث جریان خون می شود و بر بهبود بسیار تاثیر گذار است توجه داشته باشید تحت هیچ عنوان کیست اپیدرموئید را دست کاری نکنید تا باعث عفونت نشود.

کیست سباسه

این کیست همانند کیست اپیدرموئید است و طبق گفته ی پزشکان این نوع از کیست کاملاً بی خطر بوده و به شکل یک کیست در پشت گوش ظاهر می شود برای درمان کیست سباسه هنگامی لازم می شود که به پزشک بروید که عفونت کرده و بر روی شنوایی شما تاثیر بگذارد در غیر این صورت می توانید با گذاشتن یک پارچه ی گرم بر روی کیست به کوچک شدنش کمک کنید .زیرا گرمای پارچه با ایجاد جریان خون به بهبود تخلیه کیست کمک می کند.

سرطان

در صورت بروز هر گونه توده ای که بعد از مدت زمان دو هفته از بین نرفت حتماً باید برای درمان آن سریعاً به پزشک مراجعه کنید تا بررسی شود .

پاسخ

3 − 1 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی