پرسش و پاسخ حلق و دهان

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

پرسش و پاسخ حلق و دهان

سوال : از دو سال پیش نسبت به هوای سرد و گرم و غبار واکنش حساسیت همراه با سرفه پیدا کردم و به طور متناوب گلویم خارش می گیرد ولی بهبود یافت حدود 10 روز است وقتی بیش از دو دقیقه صحبت می کنیم یا سرفه می کنم با فریاد و قهقهه می زنم گاهی درناحیه گلو احساس سوزش می نمایم لطفاً علت را توضحیح دهید .

پاسخ :به نظر می آید زمینه های حساسیت در گلویتان همچنان مانده باشد که باعوامل محرک یاد شده احساس سوزش یا خارش در گلو می کنیم .افشانه بکلومتازون و غرغره با سرم فیزیولوژی نیم گرم و اجتناب از مصرف ادویه جات شاید در بهبود به شما کمک کند توصیه می شود که به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید.

پرسش و پاسخ حلق و بینی

پرسش و پاسخ حلق و بینی

سوال : جوانی 30 ساله هستم مدت چهار ماه است مشکل گرفتگی گلو یا بهتر بگویم خفگی مانند مثل این که چیزی یا لقمه ای در گلو گیر کرده البته نباید گفت که گلو درد است اصلاً احساس گلو درد نمی کنم چندین بار به پزشک متخصص مراجعه کرده ام همه می گویند عصبی است .

سوال : وقتی با آئینه ، گلو و حفره ی داخلی حنجره معاینه شد و عارضه عضوی مشاهده نگردید انگ مشکل روانی یا هیستیریک زده می شود منتها دو بیماری را نباید در شما از نظر دور داشت نخست گواتر است برخی از بیماران مبتلا به گواتر فشارنده چنینی علائمی را گزارش می دهند .دیگری آلرژی و حساسیت و ترشح پشت حلق و به دنبال آن گرفتگی گلو (اسپاسم ) می باشد. احتیاج به معاینه بالینی دارید.

سوال : مشکل بوی بد دهان دارم که مرا کلافه کرده است نفس های بدبو از من خارج می شود کدام پزشک متخصص را توصیه می کنید .

پاسخ :بوی بد دهان و تنفس بد بو معضل آزاد دهنده ای است که بر رفتار اجتماعی شخصی تاثیر می گذارد و زندگی جنسی و زناشویی را تحت الشعاع قرار می دهد و او را به انزوا می برد بدبویی دهان علل مختلفی دارد .می تواند از پوسیدگی دندان ها و تورم و عفونت لثه ها یا از لوزه های حفره دار و متعفن یا زبان باردار و از دیورتیکول مری و عفونت های ریوی و نیز از حضور میکروب های بی هوازی در عفونت بینی و سینوس ها ناشی شود.شما می توانید در وحله ی اول به دندانپزشک و بعد به متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه فرمائید.

دیگر مقالات سایت دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

درمان سرطان گوش

پارگی پرده گوش

تومور عصب شنوایی

عفونت گوش میانی

بهترین متخصص گوش و حلق وبینی

راه های ارتباطی

شماره تماس : ۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر جهانگیر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

چهارده − چهار =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی