لوگو دکتر جهانگیر قربانی

شستشوی بینی بعد از عمل بینی

برای شست و شوی بینی می توانید از سرم استفاده کنید برای استفاده از سرم می توانید به کمک سرنگ سرم را خارج کنید و به داخل سوراخ بینی پمپ کنید .به هنگام پمپ کردن بهتر است به گونه ای قرار بگیرید که که مایع سرم از سوراخ دیگر بینیتان خارج شود این کار باید روزانه بعد از عمل بینی انجام شود تا ضد عفونی داخل بینی به خوبی انجام شود و تنفس راحت تر شود .

شست و شو دهنده های دیگر در داروخانه وجود دارد که شما می توانید از آن استفاده کنید اما بهترین شست و شو دهنده بینی استفاده از سرم است .شست و شو با سرم باید تا هفته ی اول به صورت مرتب انجام شود و هدف از این شست و شو تمیز کردن بینی است و باعث می شود از خشک شدن زخم های بینی خودداری شود .

انجام شست و شو با سرم بسیار مهم است و باید طبق دستور پزشک انجام شود زیرا انجام ندادن این شست و شو باعث می شود لخته های خون در بینی خشک شود و ترشحات در بینی باقی بماند و شما نتوانید به خوبی تنفس کنید و بر حس بویایی هم تاثیر می گذارد و در نتیجه التهاب بینی به همراه بوی بد بینی را به همراه می آورد .

در صورتی که بعد از جراحی بینی در داخل شما تامپون گذاشته شد بعد از 3 روز این تامپون از بینی شما خارج می شود و شما می توانید شست و شوی خود را انجام دهید .

نحوه شست و شوی بینی بعد از عمل

برای شست و شوی بینی شما می توانید از محلول های که در داخل داروخانه موجود است استفاده کنید و یا با استفاده از محلول خانگی برای شست و شوی بینیتان استفاده کنید .شست و شوی بینی به این صورت است که یک قاشق چایخوری نمک را در یک لیتر آب ولرم جوشیده شده حل می کنید و با استفاده از سرنگ برای ضد عفونی کردن بینیتان استفاده می کنید بهتر است روزانه چند بار انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط