دلایل گوش درد

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دلایل گوش درد

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که با گوش درد مواجه شده باشید و این سوال برایتان پیش بیاید که چرا گوشتان درد می کند . در این مقاله به بیان دلایل گوش درد پرداخته می شود ، با ما همراه باشید .

گوش درد با علل و عوامل مختلفی بروز می کند . احساس درد در ناحیه گوش ، شقیقه ها و حتی دندان از جمله عواملی است که پس از مشاهده آن لازم است به پزشک مراجعه نمایید . در صورتی که گوش درد به همراه درد ناحیه سر و احساس سنگینی و سرگسجه یا تهوع باشد به صورت اورژانسی نیاز به رسیدگی و معاینه پزشک می باشد . چرا که این علائم هشدار بیماری های جدی تری است که در صورت عدم رسیدگی به موقع شانس بهبودی کاهش یافته و میزان خطر آن افزایش می یابد .

گوش درد

عدلایل گوش درد :

دلایل گوش درد عبارتند از :

  • وجود جسم خارجی در گوش
  • آسیب به پرده گوش
  • عفونت های سینوسی
  • مشکلات فک و دندان
  • عفونت های گوش

ارتباط مشکلات فک و دندان با گوش درد

در برخی موارد دردهایی در قسمت فک و دندان ایجاد می شود که درد های ارتجاعی نامیده می شوند . این درد ها در نواحی مجاور ناحیه فک وصورت پخش می شود و گاه به دلیل مجاورت با گوش به صورت گوش درد احساس می شود .

گوش درد به خاطر عفونت های گوش

در عفونت گوش خارجی و میانی عمده علت عفونت گوش همان ورود آب و آلودگی به گوش است . با ورود آلودگی به گوش عفونت ایجاد شده و ترشحات بیش از پیش افزایش می یابد . افزایش ترشحات و تغییرات داخلی موجب انتشار درد در گوش می شود . گوش درد حاصل عفونت گوش در اکثر موارد همراه با علائمی همچون تب ، لرز ، کاهش شنوایی و مشکلات این چنینی است .

گوش درد با ورود جسم خارجی در گوش

در شرایطی که میزان واکس گوش کافی نباشد احتمال ورود حشرات به داخل گوش افزایش می یابد . در مواقعی نیز جسم خارجی توسط خود افراد وارد گگوش می شود که پدید آورنده مشکلات زیادی می شود . عمدتا با ورود جسم خارجی به گوش ساختمان گوش دچار دچار آسیب می شود و عمدتا این آسیب به پرده گوش وارد می شود . هر گونه تحمیل فشار و آسیب به گوش موجب آیجاد درد فراوان می شود و بیمار از گوش درد شکایت دارد .

گوش درد در آسیب به پرده گوش

پرده گوش که وظیفه آن جداسازی گوش میانی و گوش خارجی را بر عهده دارد یکی از آسیب پذیرترین اجزاء ساختمان گوش است . هر گونه صدای بلند ، موج انفجار ، ضربه به گوش و ورود جسم خارجی به گوش موجب آسیب به پرده گوش می شود . آسیب به پرده گوش موجب تحمیل درد در ناحیه گوش می شود و موارد بسیاری از شکایات گوش درد مربوط به آسیب به پرده گوش است .

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

ارتباط عفونت های سینوسی با درد گوش

عفونت های سینوسی در افراد موجب افزایش ترشحات سینوسی مسی شود . تجمع این ترشحات د رحفره های سینوسی موجب تحمیل فشار و درد به نواحی اطراف سینوس ها می شود . سینوس ها درد وارد شده را به نواحی مجاور منتشر می کنند . در برخی موارد این درد در ناحیه گوش بروز می کند و بیمار به جهت گوش درد به پزشک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه می نمایند .

اگر در مورد علائم دردهای گوش اطلاعی ندارید توصیه می کنیم مقالات وزوز گوش ، التهاب گوش ، پارگی پرده گوش را مطالعه بفرمایید .

نتیجه گیری

گوش درد از موارد شایع در افراد است بیشتزین مشکلی که برای این موضوع پیش می آید مراجعه دیر هنگام بیمار به پزشک است که خود باعث عوارض و مشکلات بیشتر می شود . لذا توصیه می شود با مشاهده دردهایی در این نواحی ، سریعا اقدامات لازم را انجام دهید.

پاسخ

هفده + 8 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی