جلوگیری از خروپف کردن

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

جلوگیری از خروپف کردن

خروپف کردن به دلیل لرزش بافت های نرم ناحیه ی سر و گردن هنگام خواب ایجاد می شود.این بافت های نرم در بینی ، سقف دهان و لوزه ها هستند.هنگام خواب مجراهای تنفسی باریک تر و شل تر می شوند و به هنگام دم هوا باید با فشار بیشتری از بین این بافت های نرم عبور کند ، آن ها را می لرزاند و باعث خروپف می شود.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

جلوگیری از خروپف کردن

برای جلوگیری از خروپف کردن باید مجراهای تنفسی را باز نگه داشت چندین روش وجود دارد که عبارتند از :

جلوگیری از خروپف کردن

جلوگیری از خروپف کردن

  • قبل از خواب نباید الکل نوشید زیرا الکل باعث می شود ماهیچه ها شل تر شوند و مجراهای تنفسی تنگ تر و فشرده تر کنند .
  • نباید طاق باز بخوابیم موقع طاق باز خوابیدن باعث می شود که عضله زبان ، چانه و تمام بافت های چربی ناحیه غبغب بیشتر روی دستگاه تنفسی ما فشار وارد کند و مجاری تنفسی را فشرده و باریک تر کند پس به پهلو بخوابید.
  • اگر با بینی نفس می کشید و خروپف می کنید بهتر است از نوارهای مخصوص بینی استفاده کنید که در بعضی از تحقیقات تجربه ثابت کرده است موثر است و آن را روی بینی می گذارند و باعث می شود که مجرای تنفسی را باز نگه دارد.
  • اگر سرما خوردید و بینی کیپ شده بهتراست قبل از خوابیدن آن را تمیز کنید و از اسپری استفاده کنید.
  • در صورتی که اضافه وزن دارید یعنی بافت های چربی چانه و ناحیه گردنتان خیلی زیاد است و همین باعث می شود که مجراری تنفسی تنگ تر شود پس باید مواظب اضافه وزنتان باشید.
  • تحقیقات نشان داده موثرترین و بهترین روش برای تنگ کردن خروپف این است که عضلات و ماهیچه های تنفسی مثل گونه ها ،چانه و زبان و قسمت لوزه و حنجره را می توانیم قوی تر کنیم.

در صورتی که جزء آن دسته افرادی هستید که از خرخر کردن یا خروپف کردن خسته شدید بهتر است به یک متخصص گوش و حلق و بینی مراجعه کنید تا بررسی های بیشتری بر روی شما صورت بگیرد.

دیگر مقالات سایت دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

10 − 5 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی