لوگو دکتر جهانگیر قربانی
بهترین سن برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی چه زمانی است؟ این سؤالی است که اکثر متقاضیان جراحی بینی از خود می پرسند. امروزه به صورت غریزی تمامی انسان‌ها به دنبال زیبایی هستند چرا که زیبا شدن باعث بهبود احساس آن ها نسبت به خودشان می شود.

جراحی زیبایی بینی یکی از راه هایی است که افراد با استفاده از آن می توانند به ظاهر زیبا دست پیدا کنند. لازم به ذکر است که تعریف زیبایی برای همه افراد به یک صورت نیست و برای هر کس می‌تواند متفاوت باشد.

ما در این مقاله قصد داریم که به یکی از سؤالات پرتکرار این عزیزان در ارتباط با بهترین سن جراحی بینی پاسخ دهیم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

عمل بینی در سنین نوجوانی

چرا سن هنگام عمل بینی فاکتور مهمی می‌باشد؟

آیا سن می‌تواند یک عامل محدود کننده برای عمل زیبایی به شمار برود؟ زمان و سن عمل بینی یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی است که متقاضیان عمل بینی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشند. بهترین سن برای جراحی بینی در حقیقت بعد از رسیدن فرد به بلوغ کامل جسمی در نظر گرفته شده است.

علاوه بر این جراحی بینی باید در زمانی انجام شود که از سن جوانی، دوران سلامت و شادابی پوست فرد زمان زیادی نگذشته باشد. معمولا بهترین سن برای جراحی بینی بین سن 20 الی 30 سال در نظر گرفته شده است.

در این بازه سنی فرد به بلوغ کامل جسمی رسیده است و اجزای صورت وی مراحل رشد خود را طی کرده است. تصمیم فرد برای جراحی بینی بایستی به دور از احساسات و شرایط خاص دوران نوجوانی انجام ‌شود. علاوه بر این پوست نبایست خاصیت الاستیک و کشسانی خود را از دست داده باشد.

لازم است به این نکته توجه داشته باشید که شرایط بدنی افراد می‌تواند با یکدیگر متفاوت باشد. در صورتی که شما قصد دارید جراحی بینی را انجام دهید در خصوص بهترین سن برای جراحی بینی با جراح و متخصص خود مشورت کنید.

شما نباید فاکتور سن را نادیده بگیرید و قبل از رسیدن به بلوغ کامل جراحی را انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است شاهد اثرات منفی آن بر چهره و ظاهر خود باشید. به گونه‌ای که با گذشت سن  بینی شما از حالت نرمال خارج شود و متناسب با صورت شما نباشد. در صورتی که قصد دارید در نوجوانی جراحی بینی را انجام دهید، نیاز است آزمایش‌های بیشتری را برای بررسی رشد استخوان‌های صورت انجام دهید. این آزمایشات برای این است که در سنین بالاتر با مشکل ترمیم مواجه نشوید.

عمل بینی در سنین نوجوانی

در صورتی که شما قصد جراحی بینی در سنین نوجوانی دارید، بهتر است قبل از مراجعه به پزشک با برخی از جنبه‌های مهم جراحی بینی آشنایی بیشتری داشته باشید. برخی از مواردی که شما قبل از جراحی بینی باید بدانید در ادامه ذکر خواهیم کرد. در این عمل شکل ظاهری بینی شما به صورت کامل تغییر خواهد کرد، اما این تغییرات تأثیری بر روی شخصیت شما نخواهد گذاشت.

 افرادی که اهداف غیر حقیقی را در خصوص عمل زیبایی دارند، باید در خصوص تصمیم خود تجدید نظر کنند.  آنها مکن است فکر کنند که این عمل می‌تواند کل زندگی آن‌ها را به صورت کامل تغییر دهد. عمل بینی می‌تواند به تمامی افراد در سنین مختلف کمک کند تا ظاهر خود را بهبود ببخشند و اعتماد به نفس خود را دو افزایش دهند.

 اما در این خصوص شما نباید انتظارات فراتر از واقعیت داشته باشید. بهتر است در این راه با جراح خود در ارتباط با اهداف واحساساتتان شفاف و صادقانه صحبت کنید. این امر می‌تواند نتیجه بهتری از نظر جسمی و احساسی برای شما به وجود آورد.

زمان انجام عمل بینی با توجه به روش جراحی و میزان تغییرات مورد نیاز از یک تا 4 ساعت به طول می انجامد. بعد از عمل جراحی بینی ممکن است متقاضی کمی احساس ناراحتی، اندکی کبودی و تورم را احساس کند که این امر کاملا طبیعی است.

پس ازانجام جراحی پزشک بر روی بینی شما آتل و یا اسپلینت قرار خواهد داد تا در دوران بهبودی بینی موقعیت خود را حفظ کند. سعی کنید که در این دوران از عینک استفاده نکنید. نوجوانان باید به مدت حداقل یک هفته از رفتن به مدرسه خودداری کنند، برای همین بهترین زمان برای عمل بینی در نوجوانان تابستان می‌باشد.

عمل بینی در سنین بالا

بیشترین سنی که امروزه برای عمل بینی به پزشک مراجعه می کنند 60 سالگی است. شما باید به این نکته توجه داشته باشید که بعد از این سن پوست خاصیت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست خواهد داد.

و حتی اگر جراح شما بهترین جراح بینی باشد، نمی‌تواند فرم بینی را تغییر هد و یا نوک آن را سربالا کند. در نتیجه بهترین سن برای جراحی بینی قبل از 60 سالگی خواهد بود. چرا که هر چه سن بالاتر می‌رود، پوست افتادگی بیشتری خواهد داشت و در نتیجه بینی نیز دچار افتادگی خواهد شد.

 به این نکته توجه داشته باشید که نمی‌توان نتیجه عمل بینی در 16 الی 25 سالگی را با عمل بینی در 45 الی 57 سالگی مقایسه کرد. از آنجایی که عمل بینی با استفاده از بیهوشی انجام می شود، استفاده از محلول بیهوشی برای افراد بالاتر 60 سال که مشکلات قلبی یا ریوی دارند نتایج خوبی را به بار نمی آورد.

بهتر است در هنگام عمل بینی تمامی شرایط خود را با پزشک در میان بگذارید تا راهکارهای مناسبی را به شما ارائه دهد.

سن مناسب برای جراحی بینی

بیشتر بخوانید: خوابیدن بعد از عمل بینی

سن مناسب برای جراحی بینی

بهترین سن برای جراحی بینی برای افراد می‌تواند متفاوت باشد. در ابتدای کار پزشک باید به صورت کامل متقاضی را با روند جراحی و خطراتی که وجود دارد آشنا کند. امروزه جراحی بینی یکی از جراحی‌های بسیار پرطرفدار در میان سنین مختلف است.

 برای افرادی که در سنین بالا قرار دارند در صورتی که از نظر جسمی سالم باشند، محدودیت سنی خاصی وجود نخواهد داشت. علاوه بر این  نوجوانان و جوانان نیز زمانی که رشد جسمی کامل داشته باشند، می‌توانند به سراغ عمل بینی بروند.

بنابراین بهترین سن برای جراحی بینی در دختران بعد از 16 سالگی و برای پسران بعد از 18 سالگی تخمین زده شده است.

یکی از اصلی‌ترین معیارهایی که در جراحی بینی بسیار اهمیت دارد نوع پوست است. همان طور که در بالاتر نیز به این موضوع اشاره کردیم هر چه سن فرد افزایش یابد، پوست حالت زیبایی و طراوت خود را از دست خواهد داد. با افزایش سن پوست دچار چین و چروک  و افتادگی خواهد شد.

در نتیجه برای دستیابی به بهترین نتایج جراحی بینی، این عمل باید در بهترین سن و بهترین زمان انجام شود. بهترین زمان برای عمل بینی در اوایل جوانی و در اوایل فصل بهار و یا پاییز خواهد بود. و نکته آخر اینست که قبل از انجام عمل جراحی بینی بهتر است از رشد کامل استخوان بینی خود اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط