آندوسکوپی گوش

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آندوسکوپی گوش

سال هایی است که آندوسکوپی جهت بینی و سینوس استفاده می گردد ولی در حوزه گوش خیلی به کار گرفته نشد ولی با پیشرفت علم و تکنولوژی و تلاش متخصصین دستگاه آندوسکوپی گوش مورد استفاده قرار گرفت و سپس توسط دستگاه آندوسکوپی و با تولید اندوسکوپ هایی با ابعاد و زاویه های تند، می توان گوش را معاینه نمود. اندوسکوپی گوش میانی را می توان در مطب انجام داد. موارد استفاده از آندوسکوپی گوش می تواند مشکوک بودن به فیستول های پری لنفاتیک و یا شروع کاهش شنوایی باشد.

آندوسکوپی گوش

آندوسکوپی گوش

کاربرد اندوسکوپ در گوش

از مزایای آندوسکوپی گوش، باز نشدن پوست و نداشتن بخیه و عدم ناراحتی در مراقبت های بعدی و زاویه دید بهتر در بخش مورد معاینه و دسترسی بهتر به زوایای گوش با حرکت دست جراح از مزایای این تکنینک عمل جراحی می باشد.
در استفاده از دستگاه آندوسکوپی، علاوه بر مهارت پزشک نسبت به عمل های دیگر از زمان کمتری برخوردار است.
بررسی آناتومی دریچه گرد قبل ازشروع درمان بیماری حفیف توسط پرده صماخ انجام می گیرد و بررسی حفره صماخی قبل از جراحی گوش جهت درمان عفونت های گوش میانی صورت می گیرد. قبل از انجام آندوسکوپی گوش، باید پرده صماخ بی حس شود( به روش موضعی) و پس از آن بخش گوش خارجی استریل و شستشو شود و با استفاده از میکروسکوپ پرده صماخ با اشعه لیزر برش داده شده و آندوسکوپ داخل گوش میانی قرار گرفته و می توان تصویرآن را عکس برداری نمود و یا به صورت ویدئویی ظاهر کرد.
از اقدامات تشخیصی برای بیماری های گوش و استفاده های درمانی شامل درمان ساده، تزریق داخل گوش میانی، تخلیه ترشحات گوش میانی، تخلیه ترشحات مجرای گوش، کارگذاری وسایل تهویه گوش روی پرده، ترمیم پرده گوش، بازسازی استخوانچه و ترمیم کاهش شنوایی ، از موارد پیشرفت در این زمینه بوده است. به وسیله اندوسکوپ بدون برش دادن گوش و بدون دستکاری و هر نوع آسیبی به بافت گوش، از طریق سوراخ گوش بخش خارجی به داخل گوش وارد شده و بیماری تشخیص داده می شود و جراحی به صورت سرپایی بوده و گاهی نیز بیمار تحت بیهوشی قرار می گیرد و در همان روز مرخص می شود. و این روش تقریبا بدون درد می باشد و پانسمانی روی گوش قرار نمی گیرد و نتایج خیلی سریع قابل مشاهده می باشد. بنابراین معمولا جراحی با این دستگاه بسیار راحت و نتیجه بخش می باشد.

از مهمترین خدمات دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

درمان خرخر

درمان سرطان گوش

درمان سرطان حنجره

راه های ارتباطی

شماره تماس : ۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

کانال تلگرام

پیج اینستاگرام

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر جهانگیر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

هشت + دوازده =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی