علائم سینوزیت

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

علائم سینوزیت

آیا می دانید سینوزیت چرا به وجود می آید ؟

آیا می دانید علائم سینوزیت چیست ؟

شاید شما هم دچار سیوزیت شده باشید و یا مبتلا به ویروس هایی شده باشید که سینوس شما را تحریک کرده باشد و به دنبال ره های درمانی مناسب باشید . ما در این مقاله به بیان علائم سینوزیت می پردایم .

سینوزیت چیست ؟

نوع سینوزیت حاد که به علت عوامل ویروسی و یا باکتریایی به وجود می آید و ممکن است سینوس های حاد تا دو ماه ادامه پیدا کند . در نوع سینوس های مزمن ، معمولا عامل پدید آورنده ، ویروس یا باکتری نیست بلکه دلیل التهاب است . التهاب به دلایل مختلف است . گاهی پولیپ ، انحراف بینی و .. باعث ایجاد سینوس مزمن می شود . یکی از عوامل تحریک کننده التهاب ها می تواند آلودگی هوا باشد که خود این می تواند باعث ایجاد سینوزیت شود .

سینوزیت

سینوزیت

انحراف بینی در ایجاد سینوس

انحراف بینی در حالتی که مژک ها از کار نیوفتاده اند ، باعث اختلال در کارکرد مژک ها نمی شود و تنها آن کانال و مجرایی که ارتباط بین یبنی و سینوس است را مختل می کند و جلوی ترشحات را می گیرد و این می تواند باعث ایجاد سینوس شود .

علائم سینوزیت

مهمترین علائم سینوزیت ترشحی است که در بینی و انتهای حلق وجود دارد . در کنار آن علائم دیگری وجود دارد مثل احتقان و گرفتگی بینی ، احساس فشار در ناحیه بینی، سر و اطراف چشم ها است . یک درد مبهم که خیلی شدید نیست . این علائم می تواند پزشک را به این سمت ببرد که دچار سینوزیت شده اید . اغلب سینوس های حاد به دلیل ابتلاهای ویروسی به وجود می آید و در ده روز اول سینوزیت ها ، ویروسی هستند . بعد از ده روز احتمال دارد که این سینوس ویروسی تبدیل شود به سینوس باکتریایی . در سینوس های ویروسی ، دارو های آنتی بیوتیک در آن بی اثر است .

انواع سینوزیت

سینوس های یا حاد هستند یا مزمن .

اگر سینوس های حاد کنترل و درمان نشوند ، می توانند به سینوزیت مزمن تبدیل شوند و مرتب عود کنند . در سینوزیت های مزمن چون ماهیت پدیدآورنده آن التهاب است و عفونت نیست . درمان آن به عامل زمینه ای مربوط می باشد ، این عامل زمینه ای می تواند همچنان با فرد باشد اما با انجام کار هایی ، می توان این عوامل را کاهش داد و یا از بین برد مانند برداشتن توده های پولیپ و یا انحراف بینی که می توانند بسیار تاثیرگذار باشند .

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

نتیجه گیری

با توجه به این موضوع که هر کدام از ما می توانیم در معرض عوامل ایجاد کننده سینوزیت های حاد و مزمن باشیم ، این هشدار را به ما داده می شود که با بالا بردن سطح آگاهی از ابتلا به آن پیشگیری کنیم و یا در روند درمان سینوزیت تاثیرگذار باشیم. شما می توانید در صورت بروز علائم ، با مشاوره گرقتن از متخصصان گوش و حلق و بینی ، اقدامات لازم را انجام دهید .

پاسخ

4 + چهارده =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی