سینوزیت و عفونت های تنفسی

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سینوزیت و عفونت های تنفسی

جدیدترین درمان سینوزیت کدام است؟

از کجا بفهمیم بیماری سینوزیت داریم؟

چگونه عفونت سینوس را درمان کنیم؟

در این مقاله به توضیح جامع و مفصل پیرامون سینوزیت و عفونت های تنفسی پرداخته شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سینوزیت و انواع عفونت های تنفسی بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. پس با ما همراه باشید.

سینوزیت و عفونت های تنفسی

سینوزیت چیست؟

سینوزیت نوعی ویروس سرماخورگی می باشد که منشاء آن یک باکتری عفونی است. سینوزیت را می توان با روش های مختلف درمان کرد اما اگر سینوزیت مزمن و یا حاد باشد، حتما باید از روش جراحی برای درمان آن اقدام کرد.

سینوزیت در بیشتر مواقع عفونت دستگاه تنفسی را دچار اختلال و ناهنجاری می کند و علائم سرماخوردگی در بیمار ایجاد می شود.

علائم سینوزیت کدام است؟

علائم سینوزیت از فردی به دیگری متغییر است ، اما در صورتی که علائمی مانند:

  • گرفتگی بینی
  • داشتن درد در گونه ها و یا چشم ها
  • دندان درد
  • تنفس سخت
  • تب و افزایش دمای بدن
  • ترشحات سبز و یا زرد از بینی
  • و…

در بیماری رخ دهد، دچار سینوزیت شده است. باید متذکر شویم که این کلام بدان معنا نمی باشد که داشتن یکی از این نشانه ها و علائم دال بر بیماری سینوزیت است، بلکه بیماربهتر است که حتما به یک متخصص گوش و حلق و بینی حاذق مراجعه نمایید تا بعد از تشخیص نوع بیماریش، بهترین درمان تجویز شود.

چرا سینوزیت باعث عفونت های تنفسی می شود؟

گفتیم که عامل سینوزیت نوعی ویروس سرماخوردگی است که معمولا از طریق راه هوایی وارد سینوس می شود. در نتیجه باکتری های عفونتی از این راه سینوس را بیمار می کند. اگر فرد دچار دندان درد یا عفونت قارچی شود، عفونت های تنفسی را حادتر می کند و موجب التهاب سینوس می شود، به همین جهت تاکید شده است که در صورت داشتن علائم سینوزیت باید فورا آن را درمان کنند چرا که به دستگاه تنفسی فوقانی آسیب وارد می شود و درمان را مقداری سخت تر می نماید.

تشخیص سینوزیت

در بیشتر مواقع سینوزیت در فرد خفیف رخ می دهد و بعد از چند روز درمان خانگی برطرف می شود، اما اگر علائم بعد از یک هفته بدتر شود، مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی الزامی است. در روش تشخیص پزشک از طریق حفره های بینی اقدام به بررسی سینوزیت ایجاد شده می کند.

درمان سینوزیت

درمان سینوزیت در ابتدا مصرف برخی ازآنتی بیوتیک هایی می باشد که باید طبق دستور العمل پزشک مصرف شود، اما در صورت مزمن و حاد شدن این عارضه باید از طریق جراحی اقدام به درمان شود. به گفته بهترین متخصص گوش و حلق و بینی، روش های خانگی درمان را به تاخیر می اندازد و بیمار باید حتما جهت معالجه به پزشک مربوطه مراجعه نماید.

شایان ذکر است که بگوییم تا زمانی که سینوزیت درمان نشده باشد، فرد به هیچ وجه سیگار نکشد، سیستم ایمنی بدن را تقویت نماید و در صورت داشتن آسم و آلرژی آن را درمان کند.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

برخی خدمات دکتر جهانگیر قربانی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی عبارتنداز:

جراحی زیبایی بینی

درمان خرخر

درمان سینوزیت

و…

پاسخ

9 − 3 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی