سینوزیت چرا به وجود می آید ؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

سینوزیت چرا به وجود می آید ؟

آیا سینوزیت در فصل سرما و وارونگی هوا تشدید می شود ؟

سینوزیت چیست و چند درصد مبتلا دارد ؟

آیا آلودگی هوا در ایجاد سینوزیت تاثیر دارد ؟

قبل از اینکه از سینوزیت صحبت شود ، به توضیح سینوس ها می پردازیم . برای اینکه سینوزیت از التهاب سینوس ها به وجود می آید . سینوس حفره هایی است که اطراف بینی قرار گرفته و این در واقع یک حفره هوایی است که در استخوان های صورت ما تشکیل شده است و از طریق مجاری باریکی به داخل بینی ارتباط دارد این مجاری باریک وظیفه آنها تخلیه ترشحات سینوس به داخل بینی است و همینطور انتقال هوا یا انتقال صوت از داخل بینی به داخل سینوس ها برای ایجاد رزونانسی که ما در واقع بین صحبت کردن در صدای ما ایجاد می شود .

سینوزیت

سینوزیت

چگونگی ایجاد سینوزیت

دلایل اینکه سینوزیت چرا به وجود می آید این طور توضیح داده می شود که گاهی اوقات دهانه سینوس بسته می شود که در حالت بسته شدن ترشحات در داخل سینوس باقی می ماند و باعث ایجاد التهاب سینوس و یا سینوزیت می شود .

دسته بندی سینوزیت :

  • سینوزیت حاد

در مواقعی که فرد قبل از اینکه مشکل سینوزیت پیدا کند مشکلی در سینوس های خود نداشته و بنا به دلایلی که معمولا در سینوس حاد یک عفونت ویروسی و یا باکتریایی موجب آن می شود که تا که ماه ممکن است طول بکشد .

  • سینوزیت مزمن

وقتی سینوزیت از سه ماه می گذرند به آن سینوس مزمن می گویند که عامل پدیدآورنده دیگر ویروس و یا باکتری نیست و بر اثر التهاب ایجاد می شود که آن التهاب می توانددلایل مختلف داشته باشد . ممکن است در کارکرد سینوس ها از مادرزادی اختلال وجود داشته باشد. و یا الرژی وجود دارد و یا ممکن است پولیپ دلیل آن باشد . انحراف بینی هم اگر باعث انسداد دهانه سینوس شود می تواند باعث ایجا سینوس حاد و مزمن نیست شود .

گاهی ممکن است سینوس ها با سینوس مزمن با هم شخص را درگیر کند و سینوس حاد بر روی سینوس مزمن ایجاد شود.

نقش آلودگی هوا در ایجاد سینوس

سینوس های مزمن اکثرا به دلیل التهاب ایجاد می شود که می توان آلودگی هوا و مواد تحریک کننده موجود در آن سبب ایجاد آن شود . داخل محفظه سینوس سلول هایی وجود دارد که آنها مژک هایی ریزی دارند که ترشحات را هدایت می کنند به بیرون سینوس ها و کارکرد این مژک ها بسیار اهمیت دارد تا سینوس بتوان کار خود را به خوبی انجام دهد . یکی از عواملی که باعث می شود کارکرد این مژک ها اختلال داشته باشند وجود آلودگی هوا است .

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

نتیجه گیری

سینوزیت از بیمار هایی که در برای آن دلایل زیادی عنوان شده است ولی می توان سینوزیت را کنترل و درمان کرد شما می توانید در صورت مشاهده علائم ، با مراجعه به متخصص گوش و حلق و بینی ، اقدامات لازم را جت رفع آن انجام دهید .

اگر از درمان سینوزیت و عمل جراحی سینوزیت آگاهی ندادید پیشنهاد می کنیم مقالات مرتبط را مطالعه نمایید تا اطلاعات مفیدی را دریافت کنید .

پاسخ

سه × سه =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی