درمان سنگ لوزه

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

در این مقاله سعی شده است که به توضیح جامع و مفصل پیرامون درمان سنگ لوزه پرداخته شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه بهتر می باشد که این متن را تا انتها مطالعه نمایید. لطفا ما را با ادامه مطلب همراهی بفرمایید…

سنگ لوزه سوم گریبانگیر چه کسانی می شود؟

علل، علائم و درمان سنگ لوزه چیست؟

چگونه می توان از سنگ لوزه سوم پیشگیری نمود؟

برای اطلاع از پاسخ این سوالات بهتر است به اظهارات بهترین متخصص گوش و حلق و بینی در تهران توجه کنید.

سنگ لوزه یا توده زمانی رخ می دهد که باقی مانده غذاها و سلول های مرده و … در لوزه باقی بماند و تشکیل سنگ را دهند، در نتیجه بوی بد دهانی را به همراه می آورند. اما با وجود آن بسیاری از افراد از سنگ لوزه بی اطلاع هستند و اصلا نمی دانند که چیست؟؟؟

سنگ لوزه به شکل توده زرد رنگ یا سفید به اندازه کوچک و بزرگ و حتی متغیر در دو سمت گلو تشکیل می شود.

علت ایجاد سنگ لوزه باکتری و یا چیزی های باقی مانده در شکاف لوزه است که باعث رخداد آن می شود.

درمان سنگ لوزه

علائم سنگ لوزه

این عارضه هیچ گونه علائم و نشانه ای ندارد و ممکن است تنها نشانه ای هم چون:

  • بوی بد در دهان به دلیل تجمع باکتری
  • احساس این که در انتهای گلو چیزی وجود داشتن
  • احساس فشار و درد در هر دو گوش

عوارض جانبی سنگ لوزه

بیمار با رعایت بهداشت دهانی می تواند از شیوع و گسترش این عارضه جلوگیری به عمل آورد اما اگر احساس ناراحتی  به علت بیماری لثه و پوسیدگی دندان نماید مراجعه به پزشک معالج را باید در اسرع وقت باید انجام دهد.

در بیشتر مواقع مشاهده شده است که باکتری در محلی برای تولید باکتری تبدیل شده است. به اعتقاد متخصص گوش و حلق و بینی حاذق سنگ لوزه درمان نشده مانند پلاک دندان باعث پوسیدگی و بیماری های لثه می شود و برای بیمار مشکلات و اختلالاتی را ایجاد می کند.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

درمان سنگ لوزه

معمولا افراد زمانی که به سنگ لوزه دچار می شوند با غرغره کردن مایعات سعی در درمان نمودن آن در منزل می کنند در حالی که این اقدام باعث ایجاد فشار به انتهای گلو شده و آسیب به گلو وارد می کند. بهترین راه درمان لیزر کردن سنگ توسط متخصص گوش و حلق و بینی می باشد.

ممکن است پزشک از روش کریپتولیز نیز برای تغییر در شکل لوزه استفاده کند تا از رشد سنگ جلوگیری به عمل آورد. در این روش که با بی حسی موضعی صورت می گیرد هیچ گونه درد و ناراحتی را برای بیمار ایجاد نخواهد نمود و تنها با سپری کردن چند روز دوره نقاهت و داشتن یک رژیم غذایی طبیعی می تواند از عود این عارضه جلوگیری کرد اما ممکن است که سنگ لوزه دوباره رشد کند و بازگردد.

بهترین و قطعی ترین راه درمان سنگ لوزه عمل تانسیلکتومی می باشد که هیچ گونه گزارشی از عود و یا رشد مجدد سنگ گزارش نشده است.

تانسیلکتومی جراحی بی خطری است که با بی هوشی صورت می گیرد که مانند هر عمل دیگر دارای برخی از عوارضی است همچون خونریزی جزئی، عفونت، مشکلات تنفسی و تورم مختصری می باشد. با این حال جراح و متخصص این گزینه را در وهله آخر درمانی انتخاب می نماید.

و…

پاسخ

2 × دو =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی