آیا عمل لوزه خطرناک است؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 3]

آیا عمل لوزه خطرناک است؟

آیا جراحی لوزه در بزرگسالان خطرناک است؟

اقدامات قبل از عمل لوزه چگونه است؟

مراقبت های بعد از عمل لوزه شامل کدام است؟

در این مقاله توضیحات جامع و مفصلی پیرامون آیا عمل لوزه خطرناک است؟ گرد آوری شده است، جهت کسب اطلاعات لازم بهتر است که این متن را تا انتها مطالعه نمایید پس با ما همراه باشید.

آیا عمل لوزه خطرناک است؟

 

بافت و غدد کوچک شکلی که در قسمت گره های لنفاوی ایجاد می شوند لوزه می گویند که اگر عفونت و تورمی در آن رخ دهد باعث ایجاد بیماری خواهد شد. عملکرد این غدد بر این است که در کناره دیواره های گلو هستند و از ورود میکروب به داخل آن جلوگیری به عمل می آورند. بهتر است که این غدد هیچ گونه تغییری نکنند و از بافت های خود محافظت نمایند.

یکی از عواملی که باعث ورم و التهاب لوزه ها می شود، عفونت های ویروسی است که منشاء آن از سرماخوردگی و آنفلوانزا است.

شایان ذکر است که بگوییم التهاب و تورم لوزه ها بیشتر در کودکان و نوجوانان شایع می باشد اما این کلام بدان معنا نمی باشد که بزرگسالان به این بیماری مبتلا نمی شوند.

از جمله علائم آن در کودکان سختی در بلع غذا و مشکلات تنفسی است که رخ می دهد، والدین باید در صورت مشاهده هر گونه علائم غیر طبیعی فورا به متخصص گوش و حلق و بینی باتجربه مراجعه کنند تا علت را جویا شوند و در اسرع وقت درمان های مورد نظر را در کودک آغاز نمایند. چون این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است در نتیجه مراجعه به پزشک ماهر و خبره حائز اهمیت می باشد.

بسیار پرسیده شده است که آیا عمل لوزه سوم خطرناک است و یا عوارض جانبی حادی را برای کودک در پی دارد؟ باید بگوییم که اگر لوزه بیش از حد بزرگ شود، باعث عفونت و خونریزی خواهد شد. از جمله عوارض این بیماری گلو درد، اختلال و ناهنجاری های دندانی، آبسه لثه ها، گرفته شدن بینی، مشکلاتی در بلعیدن درست غذا و خوراکی، عدم شنوایی، خرو پف های شبانه، تنفس بد بو و… ایجاد می شود به همین دلیل است که تاکید می کنند که درمان را فورا آغاز نمایند.

درمان بیماری لوزه سوم در کودکان

درمان نهایی و مفید این عارضه فقط جراحی لوزه سوم می باشد. چون لوزه در ناحیه گلو قرار دارد، اغلب اوقات بیماران از دردهای بعد از عمل هراس دارند در نتیجه تن به این جراحی نمی دهند. اما باید بگوییم برای این که بیماری برگشت پذیر نباشد، قطعی ترین درمان همان جراحی می باشد که بیان شد.

چکیده مطلب

بزرگ شدن  لوزه سوم به عوارضی چون سینوزیت و عفونت مداوم بینی منجر خواهد شد. اگر این عارضه فورا درمان نشود، باعث خروپف، سرماخوردگی های سخت و مزمن می شود. ممکن است که خروپف از پولیپ های مادرزادی یا بزرگی قائده زبان نیز ایجاد شده باشد.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

برخی خدمات دکتر جهانگیر قربانی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی عبارتنداز:

جراحی زیبایی بینی

درمان خرخر

درمان سینوزیت

و…

پاسخ

18 + 3 =

Call Now Buttonتماس سریع با دکتر قربانی