کاشت حلزون

کاشت حلزون

کاشت حلزون چیست ؟ و آیا کاشت حلزون مناسب برای همه ی افراد است ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت مختصر در مورد کاشت حلزون توضیح دهیم .

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

کاشت حلزون حدوداً از 30 سال پیش  برای افرادی  که شنوایی خود را از دست داده اند در نظر گفته شد  و حتی افرادی که به دلیل تصادف و یا هر مسئله ی دیگر شنوایی خود را از دست داده بودند  می توانستند استفاده کنند . هدف پزشک این بود که شنوایی را به آن ها برگرداند بنابراین کاشت حلزون با روش های ساده ی خود شروع شد و به تدریج با توجه به پیشرفت علم پزشکی کاربردهای کاشت حلزون وسیع شد .کاشت حلزون مناسب برای کودکان ناشنوا و کودکانی که بر اثر تصادف ، ژنتیک و یا در دوران بارداری  ناشنوا شده اند بسیار مناسب است .

کاشت حلزون

کاشت حلزون

 کاشت حلزون برای چه افرادی مناسب است ؟

در کودکانی که فاقد شنوایی هستند یا کاهش شنوایی شدید یا عمیق دارند و دو طرفه ناشنوا هستند و راهی برای برقراری شنوایی با محیط ندارند.

که در صورتی که متخصص گوش و حلق و بینی به داده این دسته از افراد نرسد گفتار هم پیدا نخواهند کرد و کر و لالی به همین دلیل ایجاد می شود.در گذشته کودکان برای برقراری ارتباط مجبور بودند که از زبان اشاره استفاده کنند تا بتوانند در اجتماع حضور داشته باشند .

ولی امروزه بهترین روش برای بچه های ناشنا استفاده از کاشت حلزونی است کاشت حلزونی در ایران برای بچه هایی سرویس داده می شود که از دو گوش ناشنوا هستند بنابراین اگر از یک گوش ناشنوایی نسبی داشته باشند که بتوان با استفاده از سمعک آن را تقویت کرد به گونه ای که بتوانند شنوایی خوبی داشته باشند نیاز و اجباری به کاشت حلزون نیست مگر این که والدین بخواهند برای فرزندان خود اقدامات خاصی را انجام دهد .

در چه مواردی نمی توان از کاشت حلزون استفاده کرد ؟

برخی کودکانی که به دلیل از بین رفتن اندام های داخلی گوش آن ها پزشک نمی تواند  کاشت حلزون انجام دهد بنابراین پس از معاینه متخصص گوش و حلق وبینی تشخیص می دهد که چه فردی مناسب کاشت حلزون است .

کاشت حلزون

کاشت حلزون

بهترین روش ناشنوایی

99 درصد افراد کاشت حلزون روش مناسب و درستی است و میتوان به خوبی از این روش استفاده کرد  ، بهترین سن انجام کاشت حلزون زیر 3 الی 4 سال است که نصب می شود و پس از نصب آموزش های لازم به کودک داده می شود یعنی کودک باید تا  مدت طولانی در کلاس های توان بخشی شرکت کند  و حاصل این اقدامات این است که کودکی که دچار ناشنوایی بود و به سمت این موضوع می رفت که گفتار هم نداشته باشد وکر و لالی پیدا کند ، گفتار طبیعی و شنوایی نزدیک به طبیعی پیدا می کند این کودکان می توانند بعد از 2 تا 3 سال آموزش به راحتی به کلاس اول دبستان بروند و با دیگر بچه ها در یک کلاس باشند و نیاز به کمک های اضافه نداشته باشند بنابراین امروزه کاشت حلزون شنوایی کمک بسیار زیادی است که به جمعیت کودکان ناشنا شده است .

دیگر مقالات سایت دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

درمان سرطان گوش

پارگی پرده گوش

تومور عصب شنوایی

عفونت گوش میانی

بهترین متخصص گوش و حلق وبینی

راه های ارتباطی

شماره تماس : ۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

منتظر نظرات و پیشنهادات شما عزیزان هستیم

با تشکر مدیریت سایت دکتر جهانگیر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی

پاسخ

هجده + هشت =