علائم سرطان گوش

علائم سرطان گوش

گوش از مهمترین اعضای ناحیه ی سر بوده که علاوه بر شنوایی در حفظ تعادل بدن نیز نقش دارد. اگر سلول های داخل گوش دچار آسیب شوند، منجر به ایجاد بیماری خواهد شد و در صورت مراجعه دیر هنگام به متخصص گوش و حلق و بینی ممکن است که به سرطان تبدیل گردد. سرطان گوش همچون سرطان بینی و سر از راه پوست به گوش وارد می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد علائم سرطان گوش مقاله زیر را مطالعه کنید.

هنگامی که سرطان به قسمت های مختلف گوش می رسد، درد شدیدی را در گوش ایجاد می کند. سرطان گوش تاثیر زیادی بر روی توانایی گوش گذاشته و این مشکل به مرور افزایش می دهد.

علائم سرطان گوش

انواع سرطان های گوش

سرطان گوش انواع مختلفی دارد که گاهی به آرامی در سراسر بدن گسترش می یابد وعبارتند از:

سرطان گوش خارجی: اغلب به صورت زخم های پیش رونده ظاهر می شوند، بیشتر به صورت سرطان پوست است و سپس گوش را در گیر می کند. سرطان گوش خارجی می تواند باعث آسیب مغزی شود. این سرطان در مراحل اولیه قابل درمان بوده و متخصص گوش و خلق و بینی با جراحی اقدام به حذف آن می نماید.

سرطان مجرای گوش: این نوع سرطان در داخل مجرای گوش و در قسمت بیرونی آن اتفاق می افتد. اغلب به صورت تومور رخ می دهد و حتما باید از طریق جراحی درمان گردد.

سرطان گوش میانی: این سرطان با علائمی مانند درد و خونریزی بروز می کند و فرد دچارناشنوایی ویا اختلال درشنوایی می شود. تومور در قسمت ابتدایی مجاری گوش رخ می دهد. سرطان مجرای گوش را می توان از طریق بافت برداری در مراحل ابتدایی درمان نمود.

سرطان داخل گوش: این نوع سرطان اغلب سرطان پوستی بوده که گوش را درگیر می کند.

سرطان سلول پایه ای: از شایع ترین انواع سرطان پوست بوده که روی قسمت داخل و خارج پوست اثر می گذارد و در مراحل ابتدایی قابل درمان است.

سرطان سلول سنگ فرشی: سرطان سلول سنگ فرشی از انوع سرطان پوست به شما می آید.

ملانوم: از خطرناک ترین سرطان ها می باشد، زیرا به سلول ها و بافت های اطراف آسیب میزند. به دلیل دشواری تشخیص و نبودن نشانه ی مانند تغییر رنگ در پوست این سرطان پیش از تشخیص اولیه با شدت گرفتن ظاهر می شود و درمان بسیار مشکلی به همراه خواهد داشت.

سرطان گوش چه علائمی دارد؟

برخی از نشانه ها و علائم سرطان گوش عبارتند از:

ورم گردن

گوش درد

شنیدن صدا در گوش

خونریزی از گوش

تشکیل تومور یا زخم

خارج شدن ترشحات از گوش

کاهش و از بین رفتن کامل شنوایی

شایان ذکر است که بگوییم در موارد نادر آسیب مغزی و فلج شدن نیز از نشانه های آن می باشد. در صورت داشتن برخی نشانه ها از قبیل کاهش شنوایی شدید، عفونت گوش، سردرد، عدم تعادل به هنگام تغییر وضعیت بدن، صدای مداوم در گوش، سرگیجه، گوش درد، احساس ضعف در یک طرف صورت آن را جدی گرفته و به پزشک مراجعه شود.

متذکر می شویم که بهداشت و نظافت رعایت شود، زیرا گرد و خاک موجود در گوش به تدریج مانند یک توده شکل می گیرد و موجب درد و انسداد گوش می شود. تشخیص به موقع سرطان گوش می تواند در درمان موفقیت انگیز این بیماری نقش بسزایی داشته باشد.

جهت تماس با دکتر قربانی متخصص گوش و حلق و بینی می توانید با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.۰۲۱۸۸۶۷۳۱۸

برخی خدمات دکتر جهانگیر قربانی بهترین متخصص گوش و حلق و بینی عبارتنداز:

جراحی زیبایی بینی

درمان خرخر

درمان سینوزیت

و…

پاسخ

سه × چهار =